olisko jollain tietoa mistä saisin alfa 156 2.0 imusarjan edullisesti?? edullisesti tuskin mistään mutta käytettyä lähinnä. miten netistä kannaattaa osaa yrittää etsiä? miten voisin yrittää tilata osaan esim. saksasta?? kiitos jo etukäteen.
apua imusarja hajos!
voi ...kele
5775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kertomuksesi osoittaa taas selvästi, että liian harvinaisia autoja ei kannata ostaa. Puuttuvat varaosat tekevät monesti pitkän keskeytyksen ajoon.
Tuontiautoissakin kannattaa keskittyä vain muutamiin merkkeihin. Esim. Bemareita on Suomessa jo nyt noin paljon, että kaikkia osia löytyy romuttamoilta ihan riittävästi, sillä näitä autoja on kuluneen talven aikana ajettu erittäin paljon romutuskuntoon.
Naapurin poikakin toi tuonti-Bemarin itselleen, mutta aivan viaton sekään peli ei ollut. Heti alkuunsa auton akku räjähti, mutta suurta keskeytystä ajoon ei tullut, koska kylällä on iso akkuliike. Sieltä uusi akku löytyi helposti, ja puhdistuksen jälkeen autolla pääsi taas ajoon. Taisipa poika naistakin saada???
Suomessa toimii varaosahaku joka kattaa ainakin suurimmat? purkaamot...
http://www.varaosahaku.fi/
Ohessa linkki eestiläiseen purkaamoon, heillä näkyisi olevan Alfa 156 -00 2,0 koneella.
http://www.autolammutus.ee/index2.php
hinnat ovat sitä luokkaa, että usemmiten kannattaa jo periaatteesta ostaa vaikka uusi osa...
katso mieluummin vaikka ruotsista: http://www.bildelsbasen.se