Saarikko kertoi, että keskusteli kaikkien entisten keskustan puheenjohtajan kanssa, paitsi Paavo Väyrysen, koska Väyrynen oli Kulmunin takana! Mahtaa Väykyllä olla hillotolpat kepussa tiukassa, ei ihme, että palasi takaisin Pohjantähteet opistolleen;-)))) Hyvä veto Saarikolta hankkiutua eroon riidankylväjästä ja venäjän juoksupojasta, Väyrynen elää vielä neuvostoliitoon ja yya-aikaa.
Saarikko piikitti Väyrystä 10-0 aamun haastattelussa!!!
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kiinnitin aivan samaan huomion. Sinällään ihmettelin Väyrysen typeryyttä, jos oli Kulmunin kannalla, niin Väyrysen olisi pitänyt tukea Saarikkoa. Väyrynen antoi kuoleman suudelman Kulmunille. Tosin sinällään ihan sama, kuka on kepun puheenjohtaja.
Tuon on kyllä totta?
Väyryselle tuo väärinvalinta on elämän tapa..
Juu, Väykky on kumma olio kepuliksi, hänessä on säilynyt ihan pieni ripaus rehellisyyttä!
Rehellisyys lähti kirkuen Väykystä jo hyvin nuorena, eikä takaisin ole palannut.
Aitokepu ei tunnistaisi rehellisyyttä, vaikka se esittelisi itsensä: "jumalanterve, olen Juha Sipilä"
Paavon pitäisi huomata että NL on mennyttä aikaa. Eikä YYA-sopimuskaan enään ole voimassa. Mutta minkäs mahtaa, kun ikä kultaa menneisyyden.
Väyrynen hautoo synkkänä kostoa keskustalle, olisi Väyrysellä uuden puolueen perustaminen mielessä: Suomen Sosialistinen Keskusta.
Sanoisin, että Saarikon kannattajien kannattaa perustaa uusi kepu, esim. Suomen Liberaalinen Keskusta (SLK), erotuksena alkiolaisesta Keskustasta.
Saarikon johdolla kepu palaa sipilismiin (metropolikeskeinen aluepolitiikka, rajaton maahanmuutto, islamisaatio, massakorruptiot, tuloerojen kasvu jne.), sillä he edustavat em. SLK:ta.
Sipilä sai aikaiseksi vain keskustan kannatuksen tippumisen.Insinööri ei pysty
samaan kuin tohtori Väyrynen, ei auta edes
nuoremmuus,kun Sipilän järjenjuoksu nähtiin
Veitola ohjelmassa ,missä homoprofeetta Maria.V loitsusi Sipilän alentumaan ja pyytämään vielä toisen kerran avantoon uimaan ja tämä oli Sipilälle julkinen häpeä.
Väyrysen väitöskirja on yleinen naurun aihe, Neuvostoliitto on ikuinen ja rajat on pysyvät. Vuoden päästä ryssä romahti ja muut Varsovanliiton maat erosivat ryssistä ja liittyivät Natoon. Ostaisitko Väyryseltä neuvoja;-)))
Voi käydä Väykylle kylmät Saarikon Keskustassa.
Aloittaja ei ymmärtänyt huomata, että Saarikko ei maininnut entistä pääministeriä ja 2003 keskustan vaalivoittoon johtanutta Anneli Jäätteenmäkeä. Hän olisikin saattanut mainita, että istuvaa puheenjohtajaa pitäisi tukea... Eipä myöskään Kiviniemi tullut mainituksi. Ennustus: Anneli 3v, Mari 2v, Katri 1v ja Annika 0,5v.
EI maininnut, mutta mainitsi keskustelleensa kaikkien muiden entisten puheenjohtajien kanssa, paitsi Väyrysen. Kiviniemi oli Saarikon tukijoukoissa.
Saarikko on yhtä vastenmielinen katsottava kuin on Sipilä. Tv-kanava vaihtuu oitis kun tuo puhuva pää näkyy ruudussa.