Matujen tuloa ei voi estää sanoo holhooja EU

EU-komissio aikoo esitellä kahden viikon kuluttua EU-jäsenmaille uuden ehdotuksen yhteisestä turvapaikkajärjestelmästä. Sisäasiainkomissaari Johansson väläyttää järjestelmän perustuvan pakolliseen solidaarisuuteen. https://www.kansalainen.fi/eu-komissaari-johansson-eun-uudesta-pakolaispolitiikasta-kompromissi-joka-ei-saa-ketaan-riemuitsemaan/
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Va että ihan solidaarisuuteen!? Huhhuh...

Eikö Brysselin eliitin pitäisi olla solidaarinen eurooppalaisille eikä muista maanosista tuleville matuille???

Äänestä

"yhteisestä turvapaikkajärjestelmästä "

kuinkahan kauan " pakolaiset " viihtyy esim romaniassa ja bulgariassa kun kuukausiraha on n 40 euroa ????????????
!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Matujen tulon VOI estää, ainakin Suomeen. Katsokaa vaikka Viroa tai Unkaria. Haistattavat pitkät pas...at Eu: n pakolaiskiintiöille ja yhteiselle " taakanjaolle" mutta pokkaavat komeasti rahaa EU:n nettotienaajina.
Tyhmät Suomalaiset taas ovet EU:n nettomaksajia, ja noudattavat pilkulleen jokaista direktiiviä. Ja mitä Suomi hyötyy tästä? Ei mitään.
Miten kävisi jos Suomi sanoisi "kiitos ei" kun EU käskee ottamaan lisää 25v. Afgaanilapsia Kreikan leireiltä:
Voisiko EU voimalla pakoittaa Suomea?-Ei
Voisiko kiristää Suomen rahahanaa?-Ei, Sillä jo nyt Suomi maksaa EU:lle, ei saa rahaa.
Erotettaisiinko Suomi?-Ei EU ketään erota, etenkään nettomaksajia... MUTTA...

Voisivatko Suomipoliitikot toivoa saavansa EU:hyväpalkkaisia huippuvirkoja sen jälkeen jos Suomi kiukuttelisi eikä tekisi kiltisti kaikkea mitä käsketään? - EI!...ja siitähän se on kiinni. Marin, Ohisalo, Tuppurainen ja vastaavat tietävät että jos tekee kiltisti kaiken mitä isot käskee, nöyristelee ja mielistelee niin lopussa voi Brysselistä löytyä joku komission vaihtoehtoisenergian tutkimusosaston yhteistyöryhmän varapuheenjohtajan pesti 15 000 EUR/kuussa, toimista, pari avustajaa, asuntoetu jne.

Siinä ei Suomen etu paljoa vaakakupissa paina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

EU-komissio aikoo esitellä kahden viikon kuluttua EU-jäsenmaille uuden ehdotuksen yhteisestä turvapaikkajärjestelmästä. Sisäasiainkomissaari Johansson väläyttää järjestelmän perustuvan pakolliseen solidaarisuuteen. https://www.kansalainen.fi/eu-komissaari-johansson-eun-uudesta-pakolaispolitiikasta-kompromissi-joka-ei-saa-ketaan-riemuitsemaan/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu