Kiitos SDP

Marin kyykyttää työttömiä pokkuroimaan hallituksen järjettömien oikkujan mukaan. Mistä täällä muka tälläinen eläkeikää lähestyvä äijä töitä saisi? Järjestäisi oikeasti niitä työpaikkoja, eikä kiusaisi meitä pitkäaikaistyöttömiä.

Eihän sosialistit kyllä koskaan ole oikeita työpaikkoja luoneet, vaan valtion kustannuksella ojia kaivattanut.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006635786.html
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vasemmistoliitto, sdp ja vihreät kurittavat suomen duunaria kunnolla. Veroja ylös ja jaetaan miljardeja rajojen ulkopuolelle. Äänestäkää vain näitä kommareita vaaleissa niin saatte mitä tilaatte!

Äänestä
  • Mitä? eikös se Sipilä ollutkaan, joka yritti työpaikkoja luoda ja saada suomenn talouden kuntoon JA NYT SITTEN MUUAN RIKOLLINEN TUHOSI KOKO SUOMEN TALOUDEN, MUTTA SITÄ EIVÄT VASEMMISTOLAISET TULE TUNNUSTAMAAN. Ne on vaan persut, jotka äärioikeston kanssa pitää yhteyttä, eikä homojen, kuten Sanna Marin.

    Äänestä

Luovutan rahani ennemmin ulkomaille kuin kotimaisille kokoomuslaisille.

Äänestä
  • Kepukin on hallituksessa. Kiitos kuuluu heillekin.

    Äänestä

  • SDP lahjoitti jo lastenlastesikin perinnöt Italiaan. Syntyvät hirvittävä velkataakka niskassaan sekarotuiseen Suomeen, jos sellaista valtiota ylipäätään silloin on enää olemassa.

    Äänestä

Työssäkäynti alue on isompi kuin alajärvi. Ei se työttömyysputki vielä ole poistunut. Etukäteen sureminen on turhaa. Ei kai se työttömänä olo ole kenenkään tarkotus.Aktiivinen pitää olla.

Äänestä

Sipilä ja kokoomushan meitä köyhiä kusetti urakalla vaikka oli korkeasuhdanne.

Äänestä

Kokoomus ajaa sijoittajien etua, ei Suomen etua. Se sanottiin yksiselitteisesti Jämsän uutisten jälkeen.

Kaikkien muiden pitää kantaa koronan aiheuttamaa taakkaa mutta ei sijoittajien, heidän ei tarvitse osallistua vaikka Suomen valtio velkaantuu raskaasti heidän omaisuutta varjellessaan.

Kokoomus haluaa että sijoittaja on kylläinen vaikka kaikki muut näkee nälkää.

Äänestä
  • Kokoomus haluaa kaikki töihin. Muuten sijoittaja ei rikastu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kokoomus haluaa kaikki töihin. Muuten sijoittaja ei rikastu.

    Kokoomus sanoi Jämsän seudun puunkorjuuyrittäjille että te ette pysty tuottamaan sijoittajille tarpeeksi voittoa.

    Äänestä

Kokoomus ole ikään mikään yrittäjäpuolue ollutkaan vaan pääomapuolue. Monet pienyrittäjät tämän on sisäistäneet ja pysyttelevät erossa koko puoluepolitiikasta tai kuuluvat Perussuomalaisiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Marin kyykyttää työttömiä pokkuroimaan hallituksen järjettömien oikkujan mukaan. Mistä täällä muka tälläinen eläkeikää lähestyvä äijä töitä saisi? Järjestäisi oikeasti niitä työpaikkoja, eikä kiusaisi meitä pitkäaikaistyöttömiä.

Eihän sosialistit kyllä koskaan ole oikeita työpaikkoja luoneet, vaan valtion kustannuksella ojia kaivattanut.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006635786.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu