Hallitus ottaa 1 mrd ulkomaista velkaa EK:lle

Täysin turha tulonsiirto nuorilta sukupolvilta jo valmiiksi rikkaalle EK:lle tehdä humpuukeja koronatestejä, joilla vain pelotellaan porukkaa ostamaan EK:n kauppaamia pellenaamareita.

Minä en aio enää tässä elämässä tukea sekuntiakaan porvari-EK:ta, koska yhteiskunnasta on tullut tälläinen pellekerho.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sitkeän räkätaudin hoito maksaa.

Äänestä

EK kusettaa palkansaajaa aina kun voi ja pystyy.

Äänestä

No nyt ne maksaa jo 1,5 miljardia! Huumeteollisuudella ei ole mitään häpyä.

Viimeistään tämän jälkeen kenelläkään ei ole syytä vaatia säästöjä tai vyön kiristyksiä. Kun rahaa voidaan polttaa älyttömyyksiin, niin antaa palaa vaan.

Äänestä

Minä kannatan Paperiliiton linjaa ajaa tehtaita nurin ahneudella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Täysin turha tulonsiirto nuorilta sukupolvilta jo valmiiksi rikkaalle EK:lle tehdä humpuukeja koronatestejä, joilla vain pelotellaan porukkaa ostamaan EK:n kauppaamia pellenaamareita.

Minä en aio enää tässä elämässä tukea sekuntiakaan porvari-EK:ta, koska yhteiskunnasta on tullut tälläinen pellekerho.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu