joihin työttömät voivat hakea ilman pelkoa työllistymisestä.
Rupean luomaan olemattomia työpaikkoja
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Saat varmasti rahaa start up'iisi!
Mahtavaa!
Jokaisen hakemuksen käsittelystä pyydät kympin parin maksun. Vastauksesta te-toimistolle kymppi lisää.
Joudut ehkä palkkaamaan oikeasti jonkun avuksesi. Ainakin jos aiot ehtiä nauttimaan rahoistasi.
Euro riittää korvaukseksi 500 000 x 1€=500 000€/kk. Kyllä tuokin riittää.
Luotetaan siihen, sekin on paremmin luvattu jo.
Kaikki noi avoimet työpaikat on työnantajien tekemiä huuhaa ilmoituksia eli melko turvallisesti niihin voi hakea vaikkei töitä haluaisikaan. Ja vaikka hakis niin sehän ei mikään lupaus viellä ole että sitoutuu työn vastaanottamaan.
Jos pyytävät työhaastatteluun niin senkun leikkii varttivajaata itseni ei tarvi edes leikkiä hakkaa sen poroporvarin siniseksi niin tuskin töitä tarjoo jos vahva psyykelääkitys niin ei tuu edes tuomiota
Työttömällä on velvoite hakea työtä, muutoin työttömyyskorvaus katkeaa.
Tällaisella nimellisellä firmalla olisi kysyntää, sillä käymällä siellä etsimässä töitä ja saadessa kieltävän vastauksen, olisi sääntöjen mukainen velvollisuus täytetty.
10 € olisi pieni hinta johtajan nimikirjoituksesta ja silti firma pääsisi varmasti ihan hyvään liikevaihtoon nimikirjoitusvolyymilla.
"Työnantaja" ja "työnhakija" hyötyisivät.
Firmahan voisi edellyttää esim. tarjoamastaan kioskin myyjän työstä, että hakijan täytyy osata 15 eri kieltä sujuvasti turistien palvelemisen vuoksi.
Kukan ei täyttäisi ehtoja, joten ei tulisi valituksikaan, mutta hakupykälät olisi taas täytetty.
Tämä helpottaisi pykälien täyttämistä, koska massatyöttömyydessä ei oikeita työpaikkoja ole muutenkaan tarjolla.
Ei niitä duuneja saa vaikka hakisit kymmentä duunia joka päivä. Yhtä tyhjän kanssa. Avoimet paikat menee työnvaihtajille, ei työttömille. Työttömyystukea voisi uudistaa niin, että ihminen voi tehdä HOPSin ja paikata vaikka kesken jääneitä opintojaan. AMK:t ja yliopistot taas luoda koulutusohjelmia aikuisille, jotka johtaa tutkintoon.
Pakkoko se on kertoa olevansa työtön
Senkun valehtelee suuna päänä ei työhakemuksen tarvi olla tosi se voi olla kuin kaunis satu...
Sinne jonon jatkoksi. Sellaisia työpaikkoja on yli puolet kaikista tarjolla olevista. PuhdastA EK-mafian kusetusta.
Sinäkin siis aktivoiduit ;-)
Työnvälttelijät oy.
Haen avoinna olevaa työtä. Olen ahkera ja pienten lasten isänä voin käydä jopa neljä tuntia päivässä töissä. Joskus jopa ihan täyden päivänkin.
Palkkavaatimukseni on 5000 euroa kuussa. Se voi olla tuntipalkkaakin, kunhan tuo 5000 netto ylittyy.
Suunnilleen tuollaisella hakemuksella täytyin velvoitteeni, kun minulle tarjottiin työhönosoitus työvoimatoimistosta aikoinaan. En saanut paikkaa/paikkoja.
En sitten tiedä olisinko päässyt myöhemmin, kun otin ja menin töihin.
Enkä suinkaan noihin tarjottuihin väärän alan paikkoihin, joihin ei näköjään laadukasta työvoimaa haluta!
Tuohon voisi vielä lisätä, että harrastan pienessä sievässä autoilua, ja kulutan aikaani päiväkotilapsia kiikaroiden.
hehe työnantaja varmaan osaa arvostaa avoimmuuttasi ja rehellisyyttäsi
Talvisin voit luoda lunta.