ja yrityksiä tulee kaatumaan ja työttömiä tulee jatkuvasti lisää hallituksen päätökset oli niin hulluja.
Kulutus tulee vähentymään rajusti
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hallitus määrää vielä pakkokulutuksen jottei yhteiskunta pääse romahtamaan ja teet töitä sen eteen, pakolla. Rikkailta hallitus verottaa liiat rahat pois tahdonvastaisesti jos kieltäytyvät kuluttamasta rahojaan.
Jos kieltäydyt, joudut yhteiskunnan ulkopuolelle, sinulta viedään kaikki ja kuolet sinne tai joudut muuttamaan pois Suomesta , joten älä edes ajattele sitä vaihtoehtoa jos aiot jatkaa elämistä täällä.
Mitään omaatahtoa ei ole enää yksilöillä olemassakaan , on vain hallituspäättäjien ja viranomaisten tahto, eli viranomais-ja vaaleilla valittujen diktatuuri.
Tuleeko tavaraa myyntiin?
Autoja asuntoja?
Näin ne talouden suuret syklit menee. Järjestetään ensin suuri lama joko sodalla tai epidemialla ja siten romahdutetaan entinen talousjärjestelmä. Jotku tahot hyötyy suuresti, kun tavaraa tulee pakkomyyntiin ja hinnat tippuu rajusti. Näin homma toimii ja sääty- yhteiskunta on kohta täällä ja eräät piirit hykertelee tyytyväisinä, koska suunnitelma toimii.
Hallitus+ja+sen+juoksupojat+jaksavat+valehdella,+että+ensi+vuonna+tulee+2-3+%+kasvua.