Suomessako ei natseja??
Anonyymi
8<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onhan meillä. Juurihan he kärysivät vasarahipasta. Koko sakki taitaa kohta olla kiven sisässä, vaikea sanoa kuka näistä äärioikeistolaisista on uhri ja kuka syyllinen?
Itekki heränny siihen samaan asiaan enkä ois kyllä uskonu. Kommunismi ei oo kiva juttu mutta älkää kieltäkö aloittajaa.
Onhan näitä mielisairaita Evlut leipäkirkon viroissa. Yksi vääntää itseään poliisiauton alle, huutaen "NOI AJAA MUN PÄÄLLE, NOI AJAA MUN PÄÄLLE!". Toinen samanmoinen moikii kirkonkelloja visvaisessa vimmassaan protestiksi siitä, että ihmisiä massoittain murhannut saatanankultti kaatuu sotilasoperaation väliintulolla. Yksi on kytevässä vihassaan opiskellut vuosia teologiksi vain voidakseen ryhtyä viran jaluistalta julistamaan ettei Jumalaa, taivasta eikä helvettiä ole olemassa. Ja kokonaisella joukolla pappeja on koko teologian opintojen motiivina koko ajan ollut tarve päästä vihkimään homoseksuaaleja.
Ihmisiä ei loppujen lopuksi voi jakaa äärioikeistoon, äärivasemmistoon ja tolkun ihmisiin. On vain tolkun ihmiset ja ääri-ihmiset. Sama ääriläinen voi löytää kiksinsä milloin mistäkin. Eräskin kuului aikoinaan Siitosen äärioikeiston natseihin ja sittemmin piehtaroi monessakin uskonnollisessa liikkeessä. Viimeksi oikein islamistina. Nykyään on vuorossa äärikommunistinen vaihe.
Mutta se voidaan sanoa, että äärioikeistossa ei ole yhtään fiksua ihmistä.
Ääri-missään ei ole yhtään fiksua ihmistä.
Niinkuin ei äärivasemmistossakaan.
Valitettavasti ei ole, mutta tarvittaisiin kyllä
Ai tuo herra? No se on viimeisen päälle pöpi. Näitä tällaisia Suomessa riittää. Sekä oikealla että vasemmalla laidalla ja niin vihreissä kuin punaisissakin.