Tietääkö kukaan, miten puretaan autoradiokoodaus? Ostin pari viikkoa sitten käytetyn pösö 206 SW vm. 2002 ja radio piippaa joka 5. sekunti. Kyselin ja vastaus liikkeissä oli radio on varkauseston vuoksi koodattu. Purku maksaa 75-120€. Halloo!! Hyvä hakkeri pystyy poistamaan. Löytyiskös apuja?
Peugeot 206 radio
2
965
Vastaukset
- Anonyymi
Kokeilin googlata "peugeot 206 radio code". Sieltä löytyi ohje että ohjekirjan mukana olevasta kortista tai hanskalokerosta pitäisi löytyä "Anti-theft radio code", joka pitää näpytellä radioon. Ja näytti olevan vielä joku pitkällisen oloinen ohjeistus siihenkin, jos sitä koodia ei löydy edellä mainituista paikoista.
Jaa, näyttää se tuokin lyhyempi linkki toimivan niin ei tartte kaikkea selostaa tässä.
https://www.instant-radio-code.com/peugeot-206-radio-unlock-code
Katso tarkkaan tuo "How to enter..." kohta, vähän erikoisella tavalla näpytellään se koodi. - Anonyymi
Joo, kiitos. Olinkin tuolla sivuilla, mutta kaikki meni oikein hyvin, kunnes piti vahvistaa koodin saaminen tilaamalla vastaavasti uusi iphone! Koodikortti on hävinnyt aikaa sitten..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h292350- 1282293
- 1582054
- 351650
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue201648- 511037
- 86995
- 18939
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To24932- 114904