Kun "tykkäilette"jossain palvelussa, Tinderissä tms., niin tykkäättekö niistä joista oikeasti tykkäisitte, vaiko niistä joihin ajattelette olevan saumaa?
Kun "tykkäilette" jossain palvelussa, niin tykkäättekö niistä joista oikeasti tykkäätte?
13
73
Vastaukset
"Tykkäilen" ainoastaan silloin kun oikeasti tykkään tykkäämästäni aloituksesta tai kommentista.
En ole koskaan ajatellutkaan, että voisin tykätä jostain muusta syystä.Tässä pitää tietysti tarkentaa, että puhun vain fb:stä, koska mitään muuta tykkäyspalvelua en ole käyttänyt. En siis esmes tinderiä.
On ole kovin ahkera sosiaaliseen mediaan osallistuja.
- Anonyymi
Naiset tykkää vaan niistä jotka on kiinnostavia.
Miehet antaa kaikille tykkäyksen.- Anonyymi
Tämä pitää paikkansa
- Anonyymi
Mutta onhan kaikki naiset kiinnostavia siinä mielessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta onhan kaikki naiset kiinnostavia siinä mielessä.
Hyi tsiisus. No, hyvä kun kaikki kelpaa edes seksiin. Sulla on loistava tulevaisuus! Mahtavaa.
- Anonyymi
Tinderissä valinta tykkäämisen suhteen tehdään pääasiassa ulkomuodon perusteella. Koko palvelu perustuu siihen että yhdellä vilkaisulla tehdään päätös.
Oikeaan tykkäämiseen vaaditaan kuitenkin toiselta paljon muutakin kuin se omaa silmää miellyttävä ulkonäkö. Siitä huolimatta parinmuodostuksessa viehäyttävyydellä on suuri merkitys, kaikki toivovat kumppanin olevan katseenkestävä. - Anonyymi
Kun naisilta aina kuulee että saavat tolkuttomasti "tykkäyksiä" ja yhteydenottoja, niin olisi mielenkiintoista tietää että aattelevatko nuo miehet olevansa naisen tasolla, vaiko tavoittelevat jotain itseään tasokkaampaa.
- Anonyymi
Minulla kun on vain se maksuton versio Tinderistä, kun enhän ole epätoivoinen, niin täytyy pohtia tarkasti jokaista tykkäystä. Siksi painankin sydäntä vain sellaisten naisten kohdalla joiden arvelen olevan ns "varma nakki".
- Anonyymi
Eli lasketko tasoa, valitsemalla naisia joiden luulet olevan helpompia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli lasketko tasoa, valitsemalla naisia joiden luulet olevan helpompia?
En sentään. Läskit ja yli-ikäiset skippaan automaattisesti.
S-marketissa painan aina sitä nappulaa miltä oikeasti tuntuu. Tiedättehän sen spedenspelikoneen, jossa on neljä eri väristä nappulaa rivissä?
Viimeksi tuli taas punainen kurttunaama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1622984- 512309
- 2352213
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2512022Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261730Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve451561Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä831480- 1331264
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3171080Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65925