Katri Utula Iltasanomissa väittää seuraavaa: Ylistetty brittidraama Bodyguard alkaa tänään (21.9.2020)– tällainen on Britannian katsotuin sarja. Kyseinen sarja on ollu katsottavissa Netflixissä jo 2018. Jutussa ei ollut tästä mitään mainintaa.
Iltasanomat olisi voinut ihan kujalla olemisen sijaan keskittyä pohtimaan, onko tarpeellista YLEn ottaa ohjelmistoonsa samoja sarjoja, jotka näkee muualtakin Suomessa. EI OLE! Tekee sitä silti.
Iltasanomat olisi voinut ihan kujalla olemisen sijaan keskittyä pohtimaan, onko tarpeellista YLEn ottaa ohjelmistoonsa samoja sarjoja, jotka näkee muualtakin Suomessa. EI OLE! Tekee sitä silti.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tilaatko jotain muuta suoratoisto palvelua? Oli se sitten urheilu, elokuva-sarja-dokumentti tai musiikin streemaus palvelu, maksat monista sisällöistä tuplaten, koska YLE lopulta ostaa samoja ohjelmia.
Kaikilla ei ole, eivätkä kaikki halua Netflixiä tai muita vastaavia suoratoistoa tarjoavia palveluja, joten on vain hyvä, että Yle tarjoaa monipuolisia ja laadukkaita ohjelmia omilla kanavillaan.
Kännykkä on liian pieni elokuvien katseluun, joten televisio on hyvä olemassa, eikä minulla ole mitään smartteja tai muita härpäkkeitä, vaan vanha kunnon Thompsonin kuvaputki-tv, jossa hyvä kuva ja loistoääni.
Ylen ei tule tarjota samaa kuin muut. Ota huomioon, että Netflix on vapaaehtoinen. Yleä ja arenaa ei monikaannhalua, mutta saat sen sisilti, kun joudut pakolla maksamaan.
Kaikki eivät halua ja tarvitse YLE Areenaa, mutta joutuvat siitä silti maksamaan. Kuten purkauksessasikin käy ilmi Netflixin käyttö on vapaaehtoista ja aika moni suomalainen käyttää sitä vapaaehtoisesti.
Ikivanha televisio on asia erikseen, muttta aika monesta vanhasta televisiosta, jos vain USB tai HDMi liitäntä löytyy saa tehtyä älytelevision. Helposti voi yhdistää läppärin, puhelimen taikka Apple tv boxin.
Ilta Sanomatkin uutisoi sarjasta vasta 2v myöhässä.
Eilen oli Katri Ukkolan ohjelmassa. On todettava, että hänellä on todella herkulliset luomurinnat.