Milloin valehtelu ja Persujen systemaattinen syrjintä ja tärveleminen loppuu?

Milloin tämä systemaattinen tärvely ja valehtelimen loppuu? Vaadimme yhteensä 30 miljoonaa euroa vahingonkorvausta ainakin 25 vuotta jatkuneesta systemaattisesta syrjinnästä ja tahallisesta kunniaa loukkavasta panettelusta ja maineen tärvelemisestä. EU:n korkeimmassa oikeudessa nähdään.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mites se vappusatanen ja tuloverojen pienentäminen

Äänestä
  • Vappusatanen kuihtui muutamaksi kympiksi,eli yhtätyhjänkanssa,monelta pieneni asumistuki, vaikka Antti lupasi että mihinkään etuuksiin ei puututa.Kyllä tämä hallitus on pettänyt kaikki lupaukset, älkää menkö toistakertaa tälläisen retkuun.

    Äänestä

Persut tekevät sen ihan itse!

Äänestä
  • Ai minkä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ai minkä?

    "Sen" jostain

    Äänestä

  • Ai minkä? Ai pelkkä olemassaolomme oikeuttaa teidät rikolliseen vainoon ja syrjintään? Suvakki on siis lain yläpuolella? Mitä minä olen sulle tehnyt?

    Äänestä

Ei persuja syrjitä. Heille nauretaan.

Äänestä
  • Kiitos siitä. Se innoittaa meitä. Ette nimittäin naura kauaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kiitos siitä. Se innoittaa meitä. Ette nimittäin naura kauaa.

    Nomutta! Mikä estää?
    Meinaatko sitä saakelin vanhaa ja kulunutta höpötystä, tyyliin Saunan Taakse...

    Mulkut ei kestä YHtään, että niille kehdataan nauraa. Näin on, vaikka (muita matkien) pärssyt mainostavat ns "kykyänsä" nauraa itselleen.

    Mulkkuhan siis on Tosikko - ja vaarallinen! Sairaan väkivaltaisessa suhteessa elävä tietää, että kandee pitää naama perSSulukemilla, jottei puoliso sokeassa raivossaan hakkaa sairaalakuntoon, "koska ite se sitä kerjäsi".

    Äänestä

Hakekaa Suomen Sisulta, Kansalismieleisten liittoumalta, PVL:ltä ja muilta äärioikeistoilaisikta järjestöiltä korvauksia perussuomalaisten maineen pilaamisesta. Ilman äärioikeistoa Perussuomalaisilla olisi rehdin ja arvostetun puolueen maine.

Äänestä
  • Ilman äärioikeistolaisia ei myöskään tätä punastelevaa tarjoilijapoikaa olisi valittu puheenjohtajaksi.

    Halla-Jussi ei saa häiriköihin mitään otetta. Nynny mikä nynny.

    Äänestä

Heti kun opitte käyttäytymään kuin normaalit aikuiset ihmiset.

Äänestä

Tätä ÄÄRIOIKEISTOLAISTA puoluetta kannattaakin arvostella täynnä kaikenlaisia puluputtajia ja rötisijöitä täys populisti PORUKKAA

Äänestä
  • Sikatouhua siinä puolueessa. Lehdestä luin.

    Äänestä

Eihän persuilla ole tuollaisia rahoja korvausten maksuun. Persuilta voinee odottaa vain anteeksipyyntöä hyökkäämisestä suomen kansaa vastaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Milloin tämä systemaattinen tärvely ja valehtelimen loppuu? Vaadimme yhteensä 30 miljoonaa euroa vahingonkorvausta ainakin 25 vuotta jatkuneesta systemaattisesta syrjinnästä ja tahallisesta kunniaa loukkavasta panettelusta ja maineen tärvelemisestä. EU:n korkeimmassa oikeudessa nähdään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu