Miksi pitää rakentaa kiinni rantaan ja pilata maisema?

Anonyymi

Miten Hangossa rakennetaan kerrostaloja niin lähelle rantaa? Kunigatarvuorelle haetaan kait rak lupaa kerrostalolle johon tulossa yli 40 asuntoa. Eikö siitä möhläyksestä jolla pilattiin hieno rantamaisema sen hotelli Ragatan edessä opittu mitään. Ei varmaankaan. Ainakin kuvassa talo on suunniteltu kiinni rantaviivaan. Hangossa ei ymmärretä mitään luonnosta eikä siitä että rannat pitäisi jättää kaikkien ihmisten käyttöön. Hangon hienoja merimaisemia tulisi suojella.

9

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, jonkun mielestä Ahtaajan paja, entinen Lare,n rakennus on kauniimpi kun suunnitteilla olevat asuntotalot. Ja vielä, kun peittää tämä täysin pilattu Kuningattarenvuori, joka on ollut jonkun häpeäpilkku viimeisten 10 vuoden aikana. Hyi sentään.

    • Anonyymi

      Miten niin ihan merenrantaan ? Nykylainsäädännön mukaan ei ihan rantaan rakenneta edes saunaa ellei ole todella hyvää pataa virkamiesten kanssa... Enkä usko että edellämainittu pätee kerrostaloon.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei aukea oikein tuosta. Mutta Hanko nyt sivulta löytyy.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        No ei auennut, joku suomi 24 juttu ettei saa linkkejä aina


    • Anonyymi

      Onko se Cedercretz joku itäsaksalainen arkkitehti, jolla vanhat hitlerin aikaiset piirustukset pohjana kuningatarrannan kasarmeille?

      Eikös tälle tontille pitänyt tulla uimahalli vai oliko se datakeskus, joka käyttää energialähteenä lämpöä takana olevasta kalliosta ja tuulesta ja jäähdytykseen merivettä? Sellaisia google haluaisi rakentaa. Haminassa on, ei Hangossa.

      • Anonyymi

        Haminassa OLI paperitehdas. Tuotanto loppui, rakennus ja energiasaatavuus jäi. Hyvä alku Datakeskukselle.


    • Anonyymi

      Hangon sementtirunkoiselle luhtitalorakennushankkeelle haetaan työnjohtajaa päivän hesarissa. Tarkoittaako sitä hotellitontille rakennettavaa kaksiokerrostaloa vai rr:n Kuningattarenvuoren bunkkereita?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5721
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      55
      2995
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2635
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      10
      2321
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2073
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      2026
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1726
    8. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      145
      1315
    9. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      13
      1227
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      261
      1133
    Aihe