YLE, valheellinen syntihyväksyvä ateistimedia

YLE julkaisee puolueellista uutista, jossa homostelua pidetään tasa-arvona.

Ohjelmissa on usein epätasapainoisia homoseksuaaleja tai heidän epätasapainoisia syntihyväksyjiään mm. Päiviä ivaamassa.

Kristittyä ohjelmajuontajaa ei löydy ateistihomoontuneesta YLE :stä?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sinähän se tässä valheellisia puolueellisia kommenttejasi esität ja yrität vielä saada muitakin mukaan synnintekoihisi!

Häpeäisit nyt edes vähän!

Äänestä

Suomessa kaikki ihmiset ovat perustuslain mukaan tasa-arvoisia.

Äänestä
  • Yhteiskunnassa erotella ihmisiä erilaisten syntikäsitysten mukaan. Jos ei kelpaa, perustakaa utopia jonnekin saarelle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yhteiskunnassa erotella ihmisiä erilaisten syntikäsitysten mukaan. Jos ei kelpaa, perustakaa utopia jonnekin saarelle.

    >>> Yhteiskunnassa erotella ihmisiä erilaisten...

    Nyt pitäisi saada selvää, mitä oikein tarkoitit:

    "Yhteiskunnassa EI erotella ihmisiä.." vai "Yhteiskunnassa erotellaAN ihmisiä..." ?!

    Äänestä

Kyllä aloittaja oikeassa on. Synti on Suomen turmio. Homostelu pervoilut huumeet alkomahooli suojelurahat koulukiusaaminen työpaikkakiusaaminen. Kaikki tämä on sallittua silloin kun suorittaja on punavihreän tiedotusvälineistön etityisessä suojeluksessa. Terveet rehelliset suomalaiset perinteiset isänmaalliset leimataan samaisen tiedotusvälineistön taholta epäilyttäviksi fundamentalistiseksi äärioikeistoksi.

Äänestä
  • Synti on helluntailaisten turmio. Kaikki vääräoppiset ovat hylänneet Jumalan ja keksivät oppeja omaan korvasyyhyynsä.
    Raamatturäsäset eivät rakasta lähimmäistään vaan farisealaisesti pitävät itseään muita parempina. Se vie kadotukseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

YLE julkaisee puolueellista uutista, jossa homostelua pidetään tasa-arvona.

Ohjelmissa on usein epätasapainoisia homoseksuaaleja tai heidän epätasapainoisia syntihyväksyjiään mm. Päiviä ivaamassa.

Kristittyä ohjelmajuontajaa ei löydy ateistihomoontuneesta YLE :stä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu