Köyhä minkälainen

On sähky missä nukut .
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos sänkyä tarkoitat... Nukun vaimoni kanssa itse tekemässäni sängyssä, jonka tein opiskeluaikana v. 1976 koivusta. Mallin ja mitat kävin katsomassa Askon huonekalumyymälässä. Patjat on hankittu huonekaluliikkeen "poistomyynnistä" (myymälässä esillä olleet näytemallit) todella edullisesti ja laadukkaat. Peitteet ja tyynyt hankittu tehtaanmyymälän poistomyynnistä. Lakanat ostettu Lidlistä ja Anttilasta aikoinaan.

Äänestä

en tiä mut 18 olutta tänän.savukkeella.

Äänestä

Älä tupakoi sähkyssä.

Äänestä

Nyt äkkiä ylös sähkystä,kello on jo seihtemän ja vähän yli.

Äänestä

Ostin uuden joustinpatja sängyn vähän aikaa sitten.

Äänestä

Kyll maar se o vanha kunno heteka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On sähky missä nukut .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu