Soitin siskolleni ja juteltiin niitä näitä, kunnes hän kertoi, että mitä se Trumppi touhuaa, ihan kaheli, pitäs ampua, oli vihainen Trumpille? Sisko ei ole koskaan välittänyt politiikasta mitään, ei kotimaan, eikä maailman, nyt on kiinnostunut ja kiivaasti, tietää Trumpin touhuistakin aika paljon, muusta politiikasta ei niin tiedäkään.
Trumpin medianäkyvyys pahassa on ollut todella runsasta täällä suomessa kun politiikasta mitään välittänyt siskonikin jutteli maailmanpolitiikasta, eli Trumpista. Olisi pitänyt kyllä varoittaa, että älä uhkaile ihmisiä, poliisi voi tehdä ratsian sinun kotiisi. Haha.
Trumpin medianäkyvyys pahassa on ollut todella runsasta täällä suomessa kun politiikasta mitään välittänyt siskonikin jutteli maailmanpolitiikasta, eli Trumpista. Olisi pitänyt kyllä varoittaa, että älä uhkaile ihmisiä, poliisi voi tehdä ratsian sinun kotiisi. Haha.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin, Suomen mediassahan maailman politiikka on sama kuin trumpin kuulumiset.
Kotimaan politiikka on sama kuin koronan kuulumiset.
Kaksi YLEn tärkeintä aihetta.
Eipä siskosi taida mikään ruutinkeksijä olla. Trumppi tekeekin, mitä miehen pitää tehdä.
Hän uskaltaa haistattaa pitkät paskat petollisille sopimuksille Iranin haistapaskan tollollahien turaajille, ja julisti Jerusalemin jakamattomaksi Israelin pääkaupungiksi, joka se itsestään selvästi ja tosiasiassa onkin.
Se on maailman vaikutusvaltaisin ihminen näköjään, täälläkään ei puhuta muusta kuin Trumpista. Mahtaa Niinistö olla kateellinen.
Toivon mukaan Trump jatkaa pressana ! Muuten meillä on kolme kommunistista suurvaltaa. Ja jenkkilipusta tekevät pridelipun ?
Pidetään Trumpille peukkuja. Nyt kyllä joitakin -tuttaa.
Minä luulen, että Putin on myös kateellinen Trumpille. Naapurimaa Suomi ei enää jauhakaan Putiinista mitään, vaan koko Suomi roikkuu Trumpissa!