Oma veikkaus on että Keskusta.
Mikä puolue lähtee ensimmäisenä ulos hallituksesta?
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Saarikko on täys vassari. Kepu on nyt täysin alistunut Vasemmistohallitukselle. Tämä on hyvä asia koska se näkyy todennäköisesti Keskustan lopullisena romahduksena ja Kepu äänestäjien vyörynä Persuihin.
Työeläkeputki om Vasemmistolle arka paikka,Lii Anresson on sanonut että eivät tule tätä hyväksymään jos tämä lakkautetaan,Matti Vanhanen on aivan toista mieltä asiasta .Jos Lii pitää sen mitä on sanonut lähtee hallituksesta jos tämä toteutuu,ja se on tämän hallituksen loppu.
Voihan se olla että kun Keskusta taipui edellisessä kiistassa he odottavat seuraavaksi saavansa oman tavoitteensa läpi.
Vasemmisto on niin monta kertaa pettänyt äänestäjänsä ettei tähän puolueeseen kukaan usko enää,Paavo Arhinmäki lupasi että tämä puolue ei lähde koskaan mukaan porvaríhallitukseen. Mutta kuinkas kävi,Jyrki lupasi kaksi ministerinpestiä,siinä myytiin aatetta alehintaan .
Tätä kissa ja hiirileikkiä on jatkunut tarpeeksi pitkään,eikö olisi aika hoitaa maamme asioita viimeinkin.
Ehkä Saarikon kannattaisi muistaa, että äänestäjät ovat keskustalaisia ei vassareita, siellä on suo johon upotaan ei muuta.
Hallitus jatkaa koko kauden loppuun samalla kokoonpanolla. Hallitustaipale tulee olemaan huippumenestys. Maailma muuttuu juuri hallituksen kannalta edullisesti. Persut jäävät nuolemaan näppejään vanhanaikaisena jarrupulueena.
Jep, jep, ja persua vituttaa!
Saattaapi olla RKP, alkavat huomata olevansa aivan väärässä porukassa, eikä RKP;kään loputtomasti taivu.
Ihan mahdoton ajatus että tämä hallitus tällä kokoonpanolla jatkaa toimintaansa vaalikauden loppuun asti, toistaiseksi tämä on onnistunut kun kaikki ikävät päätökset on siirretty seuraavalle hallitukselle.Nyt kuitenkin on edessä sellaista muihin hallituksen on pakko puuttua,joku puolueista saa tarpeekseen ja lähtee lätkimään ja pääsään tästä påskahallitukseksesta eroon.
Keskusta on ja pysyy kynnysmattona ja sylkykuppina hallituksessa.
Uuden ajan keskustalaiset ulosmittaa puolueesta vielä viimeisen rahallisen hyödyn itselleen.