Koulukuristamiset

vaan jatkuvat...andersson vaan hymyilee..ja myhäilee.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomen kouluissa on saavutettu, nyt se kriittinen piste mamujen määrässä.

Äänestä
  • Anderssonnin mielestä kyseessä on positiivinen asia ja siksi Vasemmistoliitto tukee Ohisalon mokutusohjelmaa.

    Äänestä

Hymyilyttäähän sitä kun oivaltaa, että ihan skeidan lässytyksellä mahdollisimman monen pöljän korvaan, joka uskoo vasuriaatteen olevan askel köyhyydestä ulospääsemiseksi, pääsee moisille tienesteille. Askeleensa suunta on kovin samanoloinen kuin entisellä vasuripäälärillä, Siimeksellä. Muutama vuosi vasuri-skeidaa, ministerin jakkara hanurin alle ja avot, enää ei se työväen saati köyhän asia ole priorisoitu ihan kärkihankkeeksi. On mukavampaakin puuhaa kuin keskustella koulumaailman väkivallasta, sekös hieman hymyilyttää.

Äänestä

Pirkkalan kokeilukoulussa ei ollut kiusaamista, mutta se olikin pääjohtaja Erkki Ahon, sdp, lempilapsi. Kokeilukoulussa tehtiin ihmiskoetta , kuinka saadaan porvarilliset lapset omaksumaan sosialistinen aate opettamalla lapsille sosialistista realismia.

Koska sosialismissa ei ollut kouluväkivaltaa Neuvostoliitossa ja oppimateriaali tuli sieltä, ei myöskään Pirkkalassa ollut kouluväkivaltaa.

Opetusministeriön alemmat porvarilliset virkamiehet sekä yhteiskuntamme taantumukselliset voimat lopettivat lapsikokeen.
Pirkkalan jälkeen eläkkeelle lähtöönsä saakka Erkki Aho,sdp, istuskeli työpöytänsä takana lukien mm. Maailma ja me-lehteä, joka oli Suomi-Neuvostoliitto seuran julkaisu tarkoituksena levittää tositietoa Neuvostoliitosta.

Äänestä

Suomen terrorismi lisääntyy... on kasvanut hedelmää... mikäs siinä myhäillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vaan jatkuvat...andersson vaan hymyilee..ja myhäilee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu