Hei,
vielä vaihdevuosiin asti masu oli littana, nyt tullut kunnon vatsamakkara.
Onko kokemuksia rasvaimusta vatsan alueelle,
etenkin vaihdevuotisten kokemukset kiinnostavat.
Rasvaimu vatsaan
7
824
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi sen tehdään?
- Anonyymi
Sanotaan, että vaihdevuosien jälkeen rasva alkaa kertymään enemmän miesmäisesti sisäelimiin eli ei enää yhtä paljon ihon alle vatsalle ja lanteisiin kuin ennen. Ainakin kannattaa olla kriittinen lopputuloksen suhteen. Entistä nuorta itseäsi et saa takaisin. Vatsaontelorasvaa rasvaimu ei poista.
Iho ei ole enää ikääntyessä yhtä elastinen kuin nuorena. Saattaa olla, että löysää ihoakin voi joutua poistamaan. Arvet parantuvat huonommin ja ainakin itselläni myös näkyvät enemmän kuin nuorena (siis yleensä arvet, en ole käynyt kauneusleikkauksissa).
Sitten tietenkin veritulppariskit ja muut ovat korkeammat kuin nuorilla, mutta mitä nainen ei ottaisi riskejä kauneuden tähden.- Anonyymi
Olen 60 ja omalla kohdallani leikkausarvet ovat parantuneet hyvin ,(esim. ylimääräisen löysän nahan leikkaus vatsasta). Olen kyllä ahkerasti suihkutellut ja rasvannutkin niitä vielä pitkän ajan jälkeenkin leikkauksesta. Iho ei ole kimmoisa niin kuin nuorena, joten rasvaimu esim. sisäreisissä näkyy epätasaisuuksina, "kuoppia".
- Anonyymi
onko lisää kokemuksia vatsan ja sisäreisien imusta? kun näitä kerran tehdään tosi paljon ympäri suomea ja silti koskaan ei trömää edes netissä esim ennen ja jälkeen kuviin, ei ole blogeja ei mitään.
jääkö viiltoja? muhkuroita? minulla ei ole paljoa rasvaa mutta vatsassa kuiteskin pömppö - Anonyymi
kuinka todennäköistä on vatsan ja sisäreisien rasvaimussa rasvakudoksen kuolio, viivat tai möykyt iholla tai pysyvää turvotusta?
- Anonyymi
Minulle tehtiin ensin vatsan alueelle rasvaimu, myöhemmin abdominoplastia. Löysää jäi rasvaimun jälkeen, tosin ei suurta riippuvatsaa mutta kuitenkin jonkin verran. Tästä on aikaa yli puoli vuotta. Olen erittäin tyytyväinen litteään uuteen vatsaani.
- Anonyymi
Minulle tehtiin 3 viikkoa sitten 4 alueen rasvaimu vatsaan. Olen 4-kymppinen ja aina muuten ollut hoikka, mutta vatsasta rasva ei ole lähtenyt treenaamalla eikä laihduttamalla. Tulos oli heti nähtävissä, olen tosi tyytyväinen nykyiseen pyykkilautavatsaan, joka tulee vielä turvotuksen laskemisen myötä kaventumaan. Vatsa on hieman muhkurainen, osittain tunnoton ja kosketusarka, mustelmia on edelleen reisissä asti, mutta parantumaan päin jo. Näytän silti edelleen alastomana pahasti murjotulta, ja siltä tuntuukin. Kaikkein vaikeinta on pitää koko ajan tiukkaa tukivyötä, etenkin iltaisin se todella ahdistaa. Sitä pitäisi pitää yhteensä 6 viikkoa yötä päivää. En olettanut toipumisen olevan näin hankalaa, mutta en silti kadu missään nimessä toimenpidettä. Mustelmat paranee ja lymfahoidoilla ja ajan kanssa varmasti myös iho taas tasoittuu :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712993
- 502621
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322255- 792158
- 951976
- 321732
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301320Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319