Eli ehkä vähän tyhmä kysymys, mutta en ole varma onko kyse ohimenevästä ilmiöstä (alun haittavaikutukset?) vai otanko väärin pillerit?
Eli minulle määrättiin pari kk sitten tuo Gestinyl merkki, sitä ennen en ole syönyt mitään pillereitä.
Ensimmäisen liuskan aloitin silloin, kun viimeiset "luonnolliset" menkat loppuivat, ohjeen mukaan.
Tämä eka kuukausi meni hyvin.
Yhdessä vaiheessa tuntui joitakin päiviä kesken liuskan siltä, kuin menkat alkaisivat, mutta yhtään välivuoto ei tullut.
Pidin liuskan loputtua tyhjennystauon, enkä ole varma teinkö sen väärin?
Ohjeessa lukee toisaalta, että uusi liuska aloitetaan 8 päivän kuluttua tabletti tauon päättymisesta ja toisessa kohtaa että uusi liuska aloitetaan samana viikonpäivänä kuin tabletti tauko alkoi?
No, minulla alkoi ensimmäinen tabletti tauko maanantaina ja aloitin uuden liuskan tiistaina, en tiedä olisiko pitänyt aloittaa uusi liuska maanantaina?
Tämän toisen kuukauden aikana sain kesken liuskan kunnon menkat, söin kuitenkin liuskan loppuun ja nyt taas tabletti tauolla.
Nyt kesti edellistä useamman päivän, ennen kuin menkat alkoi.
Onko kyse alun haittavaikutuksista/meneekö ohi?
Ja miten aloitan uuden liuskan, eli mokasinko viimeksi?
Jos toinen tabletti tauko alkoi niin, että viimeinen pilleri otettu viime torstaina, aloitanko siis uuden liuskan torstaina vai perjantaina?
Kiitos, jos joku jaksaa vastata:)
Gestinyl e-pillereiden otto?
Anonyymi
0
83
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262