5 G, stä luento suomessa.

Luennoitsija emeritusprofessori Martin L. Pall. Suomen tekstillä. Turha väittää että ei ole mitään vaikutusta.
https://peertube.su/videos/watch/10f7bc2e-1787-410e-8b65-1bead8b7c939?start=3s
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Professorin nimi lopussa jos joku taas epäilee että mikä mies.

Äänestä
  • Tässä taitaa olla niitä harvoja avoimia keskusteluja kyseisestä aiheesta Suomessa.
    https://www.permanto.fi/fi/web/alfatv/player/vod?assetId=41770003
    Kansanedustaja Eloranta on aktiivinen asiassa, vaikka ei tahdo saada mistään tukea, suomi on mallioppilas ja teknologian halukas edelläkävijä ja vastakkaiset puheenvuorot menevät kuin vesi sen kuuluisan hanhen selästä. Kuitenkin hyvä keskustelu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tässä taitaa olla niitä harvoja avoimia keskusteluja kyseisestä aiheesta Suomessa.
    https://www.permanto.fi/fi/web/alfatv/player/vod?assetId=41770003
    Kansanedustaja Eloranta on aktiivinen asiassa, vaikka ei tahdo saada mistään tukea, suomi on mallioppilas ja teknologian halukas edelläkävijä ja vastakkaiset puheenvuorot menevät kuin vesi sen kuuluisan hanhen selästä. Kuitenkin hyvä keskustelu.

    Viiskee on kusetusta.

    Äänestä

5G on salaliitto. Moista ei oikeasti ole olemassakaan. Sillä vain rahastetaan taas lampaita!

Äänestä
  • Joo ei 5gtä olekaan, se on foliohattujen keksintöä.

    Äänestä

5 kee ei toimi. Tiputtaa 4 keehen liian helposti. 2keehen ei vielä oo tipahtanu.

Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    5g häirintätikusta oli artikkeli hesarissa toukokuussa. On myynnissä ~300€ verot.
    https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006522120.html
    Toimiiko sitten? Jäänee kuluttajien päätettäväksi.

    Ihmiset siis haluavat suojaavan kupolin ympärillensä? Se on kaipausta Jumalan luomaan täydelliseen Eedenin paratiisiin josta lankesi me pois.
    Toki lasinen kupoli/ taivaankansi yhä on olemassa vaikka NASA esim. pelottelee meitä olemattoman avaruuden tappaja asteroideilla ym.

    Äänestä

Ei tiede ole yksi professori. Te aina vaan jaksatte tuota näitä pudokkaita. Eikä tiede ole mikään salaliitto, se on menetelmä mitä käyttävät toisistaan riippumattomat tutkimuslaitokset ja se pohjautuu aina sen tieteen alaan jo tutkituun tieton ja validoituihin teorioihin.

Tämä ei ole vaikea ymmärtää. Yhtä lailla kuin vaihtoehtomediat eivät ole jourunalistisia ohjeita noudattavia julkaisuja.

Venäjällä ja Kiinassa nekin - tiede - ovat kontrollissa.

Äänestä
  • Jos mittari näyttää 25 pakkasta, eikä siellä ole 25 pakkasta, samoin jos mitataan luotettavilla mittaeilla säteilyarvoja ja ne näyttävät korkeita lukemia, uskottava se on. Luulisi sen johonkin vaikuttavan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos mittari näyttää 25 pakkasta, eikä siellä ole 25 pakkasta, samoin jos mitataan luotettavilla mittaeilla säteilyarvoja ja ne näyttävät korkeita lukemia, uskottava se on. Luulisi sen johonkin vaikuttavan.

    Juuri tätä tarkoitan...niin että luulisi.

    Äänestä

  • Niinpä. Ei poikkea yhtään kreationisti tiedemiesten todistelusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luennoitsija emeritusprofessori Martin L. Pall. Suomen tekstillä. Turha väittää että ei ole mitään vaikutusta.
https://peertube.su/videos/watch/10f7bc2e-1787-410e-8b65-1bead8b7c939?start=3s

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu