Olen ostamassa autoa joka sijaitsee Rovaniemellä ja pitäis saada Helsinkiin kuljetettua.
Mitä tämmönen auton kuljettaminen maksaa?
Yritykset ja kokemuksia Auton kuljetuksesta.
Mitä tämmönen auton kuljettaminen maksaa?
Yritykset ja kokemuksia Auton kuljetuksesta.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kysy VR tai ota yhteys
Taitaa tuo VR olla yksinkertaisin, soita lipunmyyntiin ja kysy hinta pelkälle autolle jos olet ostamassa autoa etänä. Varaat paikan autolle ja maksat sen, sitten pyydät myyjää määräaikana ajamaan auton asemalle junaan. Jos olet Rovaniemellä itse ostamassa autoa, ostat autopaketin autolle ja itsellesi makuuvaunujunaan (tarjouksessa aika edullisiakin).
Ja moni autoliike myy ilman etämyyntiehtoja, ei anna etämyyntipaperia, voit palauttaa auton pitkänkin ajan päästä
.. siis yhteys Biilaan.
Biila, ihan surkea firma, tuovat auton ja rikkovat samalla
Niin on, biila surkea pulju riittää että omistaa ajokortin niin joku tuo auton. Itseltäni oli kytkin luistatettu rikki
Kykin ei mene rikki muutaman sadan kilometrin ajossa kuin tarkoituksellisesti rikkomalla eli kytkin oli finaalissa jo aiemmin. En usko että kellään kuljettajalla on tarkoituksena rikkoa autoa. Sellaisen jälkeen ei olisi enää työpaikkaa.
Kytkin
Palkataan tunareita kuskeja, kortti riittää, mikä pulju pyh
Kytkin menee rikki vaikka paikallaan, jos tiedät jotain autoista
Älä höpötä. Kytkin kestää jopa satojatuhansia kilometrejä. Sitä ei saa rikki hetkessä eikä helposti muuten kuin tahallaan.
Jos luistattaa kytkintä koko ajan niin sen voi saada hajalle 'vähän' nopeammin.
Biila Go:lla on vakuutus eli jos autolle tapahtuu jotain niin vakuutus korvaa. Saka, Kamux, Rintajouppi ja monet muut isot liikkeet käyttävät Biilan kuljetuksia.
Mihin tarvitaan enää autoliikkeitä myykää autovexissä ja käykää ite hakemassa auto siellä pitää tiedotpaikkansa
volvo liike polttaa renkaat puhki paikallaan
Mitä järkeä kenenkään ajella pitkiä matkoja, kun junalla saa auton laitettua lähes jokaiselle paikkakunnalle paljon halvemmalla. Auto onnhelppo hakea itse rautatieasemalta
Autokin säästyy vahingoilta ja polttoainekuluissa säästyy euroja
Ei tarvita mitään muita kuljetusvaihtoehtoja
Meillä oli hieno Biilan palvelu Joensuusta Kalajoelle. Fiksu kuski joka piti koko ajan reitin ajantasalla, auto lähti aikoinaan ja tuli ehjänä perille, kuski ilmoitti tarkan tuloajan. Vietiin kuski bussiasemalle josta löysi paluun takaisin. Joutui matkalla vähän tankkaamaan, kuului hintaan. Koko hinta, etukäteen maksettu, n. 300 e joka mielestäni edullinen jos vertaa että itse lähtisin hakemaan..yöpyisin, söisin, tankkaisin.. voin suositella palvelua, todella tyytyväinen ! Kirsti ja Vesa Rahkola, Kalajoki