Pankkitukiin 16 miljardia...

Sehän tarkoittaa että joku ei olekkaan maksanut velkojaan ajallaan?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei se sitä tarkoita. Se tarkoittaa sitä, että pankit ovat jakaneet tiskinalta rahaa veroparatiiseihin samoin kuin 90 luvullakin.

Äänestä

>>jakaneet tiskinalta rahaa veroparatiiseihin samoin kuin 90 luvullakin.

Wahlroos näytti sopuleille, mitä "isänmaallisuus" tarkoittaa: kun on ryöstetty riittävästi, otetaan hatkat ja vaihdetaan kansalaisuutta.

Olisiko aika lähettää poliisi OIKEIDEN rosvojen perään, pois kansalaisia sumuttamasta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sehän tarkoittaa että joku ei olekkaan maksanut velkojaan ajallaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu