fiksummat vihreät tajuavat jo, että Ohisalo on todellisuudessa fanaattinen äärivasemmistolainen.
Hyvä muistaa että Ruotsissa vihreät ovat lähes marginaalipuolue, vaikka hallituksessa ovatkin.
Hyvä muistaa että Ruotsissa vihreät ovat lähes marginaalipuolue, vaikka hallituksessa ovatkin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kauanko minun pitää istuskella tuossa Kurikantiellä, ennenkuin kannetaan pois? Pippurikaasu ei sovi silmänpainetippojeni kanssa yhteen - sivareita.
Joutaisivat pois meidänkin hallituksesta.
Marinin hallitus on osoittautunut kykenemättömäksi hoitamaan Suomen asioita. Hetkellisesti onnistuivat koronan hoidossa, mutta samalla sössivät talouden mutakuoppaan pitämällä kiinni suuruudenhulluista hankkeistaan.
Marin haukkuu yritykset, eikä kykene yhteistyöhön. On ylimielinen.
Sisäministeri Ohisalo siunaa lakia tottelemattomien puoluekavereidensa mielenilmauksen, tosin tämä sama ei koske muiden puolueiden jäseniä.
Opetusministeri Anderssonin kanssa toimii poliittista väkivaltaa kannattava avustaja Koivulaakso. Ja vaikka asiantuntijat sanovat, että oppivelvollisuusikää ja kustannuksia ei tulisi nyt toteuttaa, Andersson vain ihmettelee.
Ulkoministeri Haavisto kuultavana rikoksesta epäiltynä. Tuskin kaikkea edes tiedetään tämän miehen ja Ohisalon puuhista. Ainakin lisää tulee elätettäviä.
Ympäristöministeri on täysi vitsi, puuhillaan vie koko ajan suomalaisten työpaikkoja, vaikka niitä luvattuja uusia ei tule tilalle.
Maksajia ei enää kohta ole näiden höyrypäiden touhuille.
Kaalisopastasi suola umohtunut?
Elää itse kuin oikeistolainen mutta yrittää vaikuttaa äänestäjiin äärivassarin keinoin.
Elää joo kuin paraskin porvari.