Niin paljon asenteellista uutisointia, jossa kehutaan omaa tuotetta ja mustamaalataan johtavaa kilpailevaa tuotetta. Vallan vahtikoirasta tullut suurpääoman räksyttävä Lenny sylikoira. Oikeisto-omisteisuus hävittää näköjään riippumattomuuden. Hävettää tuollainen toiminta.
Onko IS ja IL Kokoomuksen propagandamediaa ?
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tietenkin ovat. Kaikki kaupalliset mediat ovat rahan asialla, totta kai. Niiden sikariportailla on kaikilla yhteinen etu alentaa hyvätuloisten verotusta ja toimittajiin tungetaan vakaumuksellisia äänitorvia.
Kuvitteleeko joku typerys vielä, että kun tiedotusväline itse sanoo olevansa "puolueeton", se todella tarkoittaisi sitä?
Stasi haloskan kuva lehdissä päivittäin remureilla vaaliveturina
No aina IS on Kokoomuksen räkätorvi, joka HS:n törkyisimmän loan heittopaikka.
Älä nyt aloittaja hulluja puhu! Ton pahempia Trumpin pilkkaajia ei ole kun makkarassa ja ylenoksennuksessa. Täysiä Tampereen yliopiston kommunistitoimittelijoita kaikki tyyni.
Ainoo neutraali media on Alfa-tv
Mielenkiintoista että v-median sivuilla äärivihervasemmistolaiset telaketjufemakkojutut sun muut valkoihoisia vihaavat propagandapläjäykset ja kokkareita ja kaiken yksityistämistä palvovat tarinat viihtyvät sulassa sovussa keskenään. Varmaan harkittua tasapainoilua että kummankaan ääripään lukijat eivät kaikkoa.