Kapakan asenne ihmetyttää

Facessa paikallisen kapakan mainoksen loppusanat ihmetyttää. Ehkä asiat otetaan vakavasti vasta kun tauti kusee omaan tai läheisen nilkoille. Asenne jo pistää harkitsemaan tuopillisen väliin jättämistä.
181407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ihan samaa mietin, kun mainosta luin...!

Äänestä
  • No mitkä ne sanat olivat?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No mitkä ne sanat olivat?

    No käy lukemassa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No käy lukemassa

    Liiba laavaa coeona vain on

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Liiba laavaa coeona vain on

    Lukikohan ny ihan sanatarkasti näin??

    Äänestä

Ohhoh ! Ei näin!

Äänestä
  • Huh huh mikä uho....
    Ylpeys käy lankeemuksen edellä..aina.

    Äänestä

En aio enää mennä ko. puljuun. Joku raja ylimielisyydelläkin.

Äänestä
  • Onko näin? 😅 onko mitään rajaa alistuneella alimielisyydellä?

    Äänestä

Ihmiset rauhoittukaa ja menkää vaikka kaljalle

Äänestä
  • Pidän enemmän oluesta kuin kaljasta. Toki jouluna aivan ok kaljakin.

    Äänestä

ei haittaa ei, vaikka olisi semmoisessa työssä että vältettävä muita niin kyllä olut maistuu

Äänestä

luukut kiinni kaikille paras, korona jyllää kylmällä säällä

Äänestä

Kipakan henkilökunnan asenne miettytyää

Äänestä
  • Kaikki juottolat kiinni joka paikassa. Niissä korona leviää nyt vauhdilla. Ei kukaan oikeasti tarvitse ylihintaista olutta tms. Karaokepaikat ne karseita onkin koronan suhteen.Miksi ei oteta tosissaan vallitsevaa ja pahenevaa koronatilannetta? Jatketaan, kuin koronaa ei olisikaan, vaikka tosiasiassa tilanne pahenee koko ajan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikki juottolat kiinni joka paikassa. Niissä korona leviää nyt vauhdilla. Ei kukaan oikeasti tarvitse ylihintaista olutta tms. Karaokepaikat ne karseita onkin koronan suhteen.Miksi ei oteta tosissaan vallitsevaa ja pahenevaa koronatilannetta? Jatketaan, kuin koronaa ei olisikaan, vaikka tosiasiassa tilanne pahenee koko ajan.

    Huh huh nyt on rajat auki.Marin sanoi niin nyt kaljalle

    Äänestä

Jo ammoisista ajoista lähtien on kapakoissa taudit levinneet mm. Kuppa&tippuri ja olen kuullut huhuja että joku olis saanut jopa aidsin.. No eipä olis mikään näistä mukava saada,pääasia kuitenkin on että on hauskaa joten ei muuta kuin joukolla juhlimaan 😁🤪🤪😇

Äänestä
  • Totta, on kivaa täälä nähdä kavereita ja kalja maistuu.
    Uusia laatuja ja Makuja

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Facessa paikallisen kapakan mainoksen loppusanat ihmetyttää. Ehkä asiat otetaan vakavasti vasta kun tauti kusee omaan tai läheisen nilkoille. Asenne jo pistää harkitsemaan tuopillisen väliin jättämistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu