Nyt saavat flättärit kyytiä ja huutia!

Onhan se merkillistä etteivät sitä usko että Ausseilla on magneetit jotka pitävät ne ylösperin eikä veri silti mene päähän sano.
Muutaman kilometrin merisyvänteetkin pysyvät näppärästi pallon alapinnalla. Olen tehnyt pienoismallikokeita omaamallani koripallolla mutta ei siinä vesi pysy mutta kostea se on hieman aikaa että kyllä sitä painovoimaa jonkin verran on.

Tässä tunnettu palloteoriakanava joka antaa flättäreille sitä huutia:
https://www.youtube.com/watch?v=a-1RqVATuto

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moneskohan kerta tää taas oli kun pistät saman koripallo-aloituksen? Tuleeko seuraavana viittaava Mikko-aloitus? Vai joku niistä toisista?

      Saitko tälläkään kertaa sinne koripallon keskelle Maan keskustaa vastaavaa (sopivassa skaalassa toki) painovoimakeskittymää joka vetää pallon pinnalla olevaa vettä kohti pallon keskustaa?

      Vesi ei pysy koska rakentamasi malli ei vastaa todelisuutta jota koitat mallintaa; mutta ei kannata vaipua epätoivoon, virhe on yleinen ymmärrysrajoitteisille.

      Vähän sama kuin ostaisit kaupasta lentokoneen pienoismallin ja sitten valitat kun se ei pysy ilmassa esikuvansa mukaisesti.

      Mulla oli lapsena kylpyleluna Titanic, koitin upottaa sitä ajamalla sen päin kelluvia jääpaloja; vitut se uponnut.

      Perkele.

      Meille on valehdeltu.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Minä yritin tehdä lapsena kuumailmapallon pienoismallin paksusta rautalangasta, sanomalehtipaperista ja sisälle laitetusta kynttilästä. Ei lentänyt. Johtopäätös: kuumailmapalloja ei ole, ne ovat NASAn hologrammeja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2376
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe