Onko Hyvinkäällä enää kunnon partureita? Torniparturi oli aikoinaan todella hyvä ja tasokas. Se oli vakipaikkani. Ilmeisesti omistajan tytär piti sitä vielä äitinsä jälkeen mutta sitten liike katosi.
Onko muilla millaisia kokemuksia Hyvinkään partureista? Partureitahan Hyvinkäältä löytyy ehkä vähän liikaakin asiakaspotentiaaliin verrattuna.
Onko muilla millaisia kokemuksia Hyvinkään partureista? Partureitahan Hyvinkäältä löytyy ehkä vähän liikaakin asiakaspotentiaaliin verrattuna.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Itse olen tykännyt Margitin ekokampaamosta Jussintorilla. Työntekijät osaavat siellä asiansa eikä siellä ole liikaa hajuja.
Torni oli minunkin suosikkini. Sekä äiti että tytär olivat hyviä työssään. Ei ole uutta vakipaikkaa nyt, vaimo ajaa nykyisin konetukan. Halvaksi tulee ja nopea pestä.
Hämeenkadun ja Parantolankadun risteyksessä olevaa DeLuxea voin suositella. Ei ajanvarausta, todella pätevät ammattilaiset ja halvat hinnat.
Kiitti vinkistä
Jos nimenomaan parturia etsitään, ei siis kampaamoa, niin ehdottomasti paras kaikilla mittareilla on Arman Uudenmaankadulla. Hyvä leikkaus, edullinen ja nopea - ilman ajanvarausta. Liikkeessä kaiken lisäksi mukava ja positiivinen tunnelma. Suosittelen.
Jos asiakas on tykännyt Torniparturin tavasta leikata hiukset, ei ehkä kannata mennä paikkaan, jossa sivut ja niska vedetään koneella sängelle ja päälle jätetään "ananas".
Kävin tuossa armanissa. Minut leikannut oli miellyttävä , kertomansa mukaan kurdistanilainen nuorimies, joka ei paljoa kysellyt, mutta leikkasi nopeasti koko rahan edestä, eli lyhyemmäksi kuin kukaan parturi ennen häntä. Lopuksi hän hieroi vahaa käsiinsä, ja kiilotti tukkani alkavan kaljuni. Hän kertoi menneisyydestään ja toiveistaan avoimesti. Voin suositella jos pitää lyhyeksi leikatusta, maahanmuuttajien suosimasta kampauksesta, jota pitää leikata parin viikon välein pysyäkseen saman näköisenä.
Taas tätä mainostamista.
Itse kävin viime kesänä Willan Hairlekiinissa ja siellä oli todella pätevä nuori nainen leikkaamassa. Hän teki tosi hyvää työtä ja hän oli myös hyvää juttuseuraa. Syksyllä kun kävin niin ei ollut enää siellä töissä. Minneköhän mahtoi mennä? Tämä minun tukkani syksyllä leikannut oli myös hyvä, joten voin suositella paikkaa.