Käytännössä kaikki suomalaiset tyytymättömiä Halla-ahoon

Eikä mahdollinen syyte apurahojen kavaltamisesta yhtään nosta Halla-ahon suosioita, muutoin kuin rikollisten joukossa. Maaseudun tulevaisuus -lehti teetti tutkimuksen.

Pääministeri Marin oli ylivoimaisesti suosituin henkilö.

Rehellisyys maan perii, se pitäisi persujenkin jo tietää.
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Persuilla on jo yli miljoonan suomalaisen kannatus. Miljoona suomalaista ei voi olla väärässä.

Äänestä

Vain+puolet+äänestäjistä+on+keskimääräistä+älykkäämpiä.+Persujen+kannatus+tuskin+nousee+yli+50+%.

Äänestä
  • Persujen äo ei nouse yli 50:n.

    Äänestä

  • Kepun Pravdaan uskoo keput itse ja niitä on enää vähän

    Äänestä

Vain promille EU:n äänioikeutetuista kannattaa Suomen vihreitä.

Äänestä

Pieni kavallus on meriitti poliitikolle!
Anttikin oli hetken Pääministerinä,

Äänestä

Ruumus on yksi syy, miksi ihmiset karsastavat tyyppiä yli kaiken.

Äänestä
  • Meeppäs meikkaamaan siitä, ja laita vaikka lisää korvarenkaita ja lakkaa varpaankyntesikin ja kulmakarvatkin sateenkaari väreillä., että saat peilailla päätäsi keikistellen loppupäivän pikkurillit pystyssä.

    Äänestä

En minä ainakaan ja luulen että en ole yksin samaa mieltä

Äänestä
  • Muutama rasistinen sekopää tosiaan kannattaa tuota hullua. Mitä lie narkkareita.

    Äänestä

Avaaja ei edusta "käytnnössä kaikkia suomalaisia" Miksi valehtelet ?

Äänestä

Halla-Ahonenkin vain yksinkertaisesti osannut tehdä sitä,sanakirjaa! Se siitä.
Epäilen vahvasti jo sitä hänen tohtorin väitöskirjaansa. Onko edes sitä itse tehnyt? Vai ostanut? Nuo kirjoitukset ja twiittit ovat niin keskenkasvuisten tasoa, että on syytä epäillä.

Äänestä
  • Olisko väikkäri Rankin Xeroxin käsialaa, kuten on Lautasaaren gradukin?

    Äänestä

  • Millä tavalla apuraha kavalletaan? Minä typerys olen luullut, että apurahaa haetaan johonkin tutkimukseen tai tehtävää varten. Käsittääkseni on aika hankala kavaltaa apurahoja, jos ei sitten satu olemaan apurahakassoja hoitamassa.
    Kun apurahan saa omalle tililleen, sen voi nostaa sieltä omaan käyttöönsä. Se ei ole kavaltamista. Tai jos on, minäkin kavallan valtion rahoja kerran kuussa, kun saan valtiolta rahaa tililleni!

    Äänestä

  • Vai osui se Halla-ahon tviitti noin hyvin napakymppiin, niinkuin totuus osuu, ja aattele, koko kansa näkee sen, ja nauraa.
    Halla-aho osaa aina parantaa kansan mielialaa.

    Äänestä

Demarina olen tyytymätön vähäiseen huomioon eduskunnan oven saranoita kohtaan, olen varma että ne on joku lapualainen joskus asentanut viestimään fasistista sanomaa ja lietsomaan sosiaalisen konstruktion aiheuttamaa sortoa maassamme, ei kyllä nyt täytyy joku kehitysapu paketti kyhäillä tämän fasismin kukistamiseksi.

Äänestä

Hienoa! Kannatan Jussi Halla-ahoa ja hänen ideologiaansa. Ihan pakkohan se on, hän on ainoa kansanedustaja, joka saa näin paljon ilmaista mainosta.
Eikö todellakaan muilla puolueilla ole jäsenistössään ketään älykästä ja kielitaitoista tyyppiä, joka osaisi niin hätkähdyttävän hyvin kirjoittaa suomalaisesta yhteiskuntapolitiikasta, kuin Halla-aho?
Pelkurit räkyttää, karavaani kulkee ja totuus selviää!

Äänestä

Harva ihminen diggaa party pooppereista. Persuilla on tapana iskeä puukkoa jokaisen selkään, eikä naysayer Halla-aho ole mikään poikkeus.

Äänestä
  • Näin oikeana suomalaisena ymmärrän perussuomalaisia ja Halla-ahoa inhoavia. Kuulun itsekin näihin oikeisiin suomalaisiin.

    Äänestä

Vain muutama hulluimmista kannattaa rasismia.

Äänestä

Persujen ideologia on verovarojen kahmita. Tätä persu kutsuu isänmaallisuudeksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikä mahdollinen syyte apurahojen kavaltamisesta yhtään nosta Halla-ahon suosioita, muutoin kuin rikollisten joukossa. Maaseudun tulevaisuus -lehti teetti tutkimuksen.

Pääministeri Marin oli ylivoimaisesti suosituin henkilö.

Rehellisyys maan perii, se pitäisi persujenkin jo tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu