Haasteaikasi alkaa nyt kun katsot kellonaikaa 48h vorwärts. Et saa unohtaa tätä haastetta.
Kuuntele tämä ihmeellinen puheosuus, jonka voit lukea samalla.
Kuka tahansa julistaa vastoin Jumalan evankeliumia on?
A. Siunattu
B. Kirottu
C. Ei kumpikaan
1.34
https://www.youtube.com/watch?v=HaRlxXKLGY8
Commandohauis
Haaste sinulle kristitty 2 vrk aikaa
6
75
Vastaukset
Kerro jos osaat, kenelle Paavali osoitti Galatalaiskirjeensä. Mutta vastaus kysymykseesi on B. Vaikka enkeli taivaan tulisi julistamaan vierasta evankeliumia, hän olisi kirottu.
- Anonyymi
Galatian alueen seurakunnille ja kaikille ihmisille.
Commandohauis - Anonyymi
Muhamedille (islam) ilmestyi enkeli (n. 1400 vuotta sitten).
John Smithille (mormoonit) ilmestyi enkeli (joskus, about 200 v. sitten).
Yhelle helluntaimustalaiselle "ilmestyi enkeli" maantiellä, kuin jouluevankeliumissa. Paljastui nopeasti valheeksi. (n. 8-10 v. sitten).
- Anonyymi
En tykkää tällaisista haasteista.
ST - Anonyymi
Mitä ihmeen släpändeerusta tää on?
- Anonyymi
Minä jo haasteen suoritin. Oli nautintoakin mukana.Alahan kuuntelemaan Jumalan aivoituksia, joita Jumalan apostoli Paavali meille ylöskirjoitti.
Samoin ST.
Ja käytäntöön soveltamisalaa riittää.
Rakasta lähimmäistäsi kuten toivot itseäs sillä lailla ihanasti rakastettavan.
https://www.youtube.com/watch?v=2lD711_Xh8s
Commandohauis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1162985EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291361- 1031227
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621017Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661007Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133978- 56875
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22703- 40698
Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta110642