Olen yllättynyt ettei tinderistä löydy järkevää tyyppiä. Baareissa kävin ja tapasin fiksun miehen.
Ei saa miestä jollei käy baareissa
11
86
Vastaukset
- Anonyymi
Huomasin kyllä joskus että tinder miehillä vaan kiire päästä kylään. Ei kyllä kukaan päässyt.
Eli sopii sellaisille jotka harrastaa pelkkiä panoja. En oo kiinnostunu sellaisista jotka uittaa kaluaan joka vakoon 🤮
Minäkin oon aina miehet löytäny ns. Tosielämästä. - Anonyymi
Baareista saa vain Baarikärpäsen ,koska
ei kunnon miehet kerkee baareihin.
Kunnon mies on töissä ,koska sen ei tarvi
baarissa notkua.Eipä kyllä kunnon nainenkaan baareissa majaile,koska eihän
räkä poskella toitottavaa baarikärpästä kukaan jaksa katella. - Anonyymi
Tinderit on reppanoita varten.
- Anonyymi
Ei kylään tuleminen tarkoita aina panoja. Jos tykkää tutustua uusiin ihmisiin niin mikä ettei.
- Anonyymi
Kummallista..... Olen varmasti sitten luonnonoikku tai jotain koska yhtäkään kumppania en ole baareista hakenut enkä löytänyt. En edes käy baareissa.
Tinderit ja sen kaltaiset on minulle täysin vieraita. En edes tiedä miten ne toimii.
Kummallista on myös se, että maailma on miehiä ja naisia täynnä, ja kuitenkaan muka "ei voi löytää" ketään jos ei ryyppää baaarissa tai roiku jossain epämäärisellä deittipalstalla!
Itse en juoppoa huolisi enlä ole huolinut, ja jokin netistä ongittu tyyppi kuulostaa hyvin epäilyttävälle. Olen tavannut kumppanini milloin missäkin, mieheni yhteisen kaverin kotoa, enkä edes ollut miehestä kiinnostunut alkuun yhtään. Alkoi kuitenkin piirittää ja tässä ollaan, naimissa, asunto ostettu, elämä hymyilee.
Yhden miehen tapasin jopa kadulla! Pysähdyin katsomaan kenkäkaupan ikkunaa ja hän ilmestyi siihen viereeni ja alettiin jutella. Tultiin hyvin juttuun ja juteltiin pitkään. Sovittiin seuraavana päivänä tapaaminen, hän tuli autolla hakemaan kotoa ja siitä se lähti. Yli vuosi oltiin yhdessä.
Kaikki ovat olleet järkeviä ja täyspäisiä miehiä. Elämänhallinta hanskassa eikä viinan tippaa ole tarvittu tutustumiseen eikä sen jälkeenkään.
Outoa todella miten muka on niin mahdoton ketään löytää! Itse olen vielä valikoiva enkä huoli ketä tai mitä tahansa. Mieluummin eläisin yksin kuin huonon kumppanin kanssa."enkä edes ollut miehestä kiinnostunut alkuun yhtään. Alkoi kuitenkin piirittää ja tässä ollaan, naimissa, asunto ostettu, elämä hymyilee."
Tässä on muuten todistajakertomus miksi jotkut miehet ovat kuin kärpäspaperi, ja heille ei tarkoittaa ehkä tai ei juuri tällä hetkellä, mutta ehkä myöhemmin.- Anonyymi
Tuollaiset kadulla tapaamiset ovat vain romanttista kuvitelmaa jota ei tapahdu oikeassa elämässä.
Oikeassa elämässä miehet ja naiset tapaavat silloin kun juodaan viinaa baarissa tai bileissä.
Raittiita ei edes kutsuta mihinkään bileisiin ja he jäävät yksin.
t. viinamies - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuollaiset kadulla tapaamiset ovat vain romanttista kuvitelmaa jota ei tapahdu oikeassa elämässä.
Oikeassa elämässä miehet ja naiset tapaavat silloin kun juodaan viinaa baarissa tai bileissä.
Raittiita ei edes kutsuta mihinkään bileisiin ja he jäävät yksin.
t. viinamiesKyllä näin on
- Anonyymi
Kummallista koska oman mieheni löysin baarista tai baarin terassilta.
- Anonyymi
Ei kadulla tapaa naisia ja ne juoksee karkuun jos pytää treffeille. Baarista ne naiset on aima haettu.
Tinderit ne on reppanoita ja pettäjiä varten , aidot löytyy ihan kuin aina ennenkin baareista . luulisi naisten häntäheikit erottavan jos eivät niin panopuuna varmaankin ottavat opikseen , kuka sitten mitäkin haluaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1555448Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii694844Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta343761Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom203115Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole493028Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1562802Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862633Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin712356Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt651999Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1731912