Se on varma. Historiakin sen osoittaa.. Yhteishenki ja yhteistyö.
Lapua selviää tästäkin koettelemuksesta
Anonyymi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Swiss policy research: Facts about covid
mikä vitun koettelemus sulla on menossa...ei täällä oo mikään entistä kummempaa....sama meno jatkuu nou problem !
Naapuri just sanoi ettei käytä maskeja kaupoissa eikä missään. Vituttaa tollaset taliaivot. Toiset välittää toiset taas ei itsestään sekä muista PISTE
suksi kuuseen ,,,,,korona tuloo jos on tullakseen ei siinä maskit auta.normi kausiflunssa.älä kitisi enää uusilla alootuksilla...sua ei kukaan kuuntele !
Kuules nyt motipää! Jos sulla on maski, niin sun öyhötyksestä lentää yli 20 kertaa vähemmän paskaa mitä ilman maskia!
Mun läsnäololla ei lennä yhtikäs mitään,ainakaan paskaa ,eli paa suu tukkoon vellihousu
ja mee töihin äläkä jankuta tuota samaa joka päivä,,,sua kukaan usko eikä todesta ota!
Kommenteista päätellen se on siinä ja siinä selviämmekö. Koronavelka tulee olemaan Lapuan kohdalla teilut 2milj.
Lapua on koko Suomen riitaisin pitäjä. Kaikesta mahdollisesta valitetaan. Jopa paskaputkesta syttyi suorastaan sota.
Palsta on koko maan riitaisin, eikä minkäänlainen yhteistyö onnistu kenenkään kanssa.
sinimustat maskit näitä käytä
Lahtareita vituttaa... Kusiaaset on menny pesäänsä. Ei auta istuttaa kyytiläästä. Ja on pimeää, pelijättää. Sekin.
Seinäjokisekko o menny pesähänsä?
Nyt nappas....🤔🤭😂
Olihan tuo hyvin tokaistu ja koettu entisaikaan oikkeen luonnos kurijenevalla
- kyllähän hyppöötti ja hyvääsesti luuloosia, jot mikä siellä oikeen on -pimiäs vielä
Kun vain osattais hoitaa asiat nöyrästi. Velkaa tulee lisää. Kouluraķentamisen veloissakin olidi ollut maksamista yli rahkeiden. Nyt muutama miljoona lisää koronan takia. Jos ei uhota niin selvitään, viimeistään Seinäjoen jeesillä
Seinäjoki ON JO pudonnut pelistä, imuri on tehtävänsä tehnyt, alkaa hajoamisen vaiheet
Ketä nyt koetellaan ja miksi kun tilastojen mukaan ei ole mitään koettelemusta? Jostain syystä koronasta tehdään jonkun/joidenkin toimesta koettelemus.
1 1=3 Noin se korona leviää !!!!!
Onko lapua selevinny Hellanmaan paskaputki koettelemuksesta
En nyt ole kaupungista huolissani. Seinäjoki hoitaa asiat joka tapauksessa. Huolissani olen lapsista ja vanhuksista.