Yksi vastaan kaikki muut.

Mielenkiintoista huomata ,kuinka tällä palstalla noinkin selvänä tulee esiin suomalaisten suhtautuminen maahanmuuttoon!YKSI, siis vain YKSI hieman asian vierestä saivarteleva,suomalaisia näköjään halveksiva tyyppi, vastassaan kymmenet ja taas kymmenet kriittisesti maahanmuuttoon suhtautuvat suomalaiset. Kyllä "suvaitsevaisia" taitaa ihan oikeasti olla enää vain kourallinen, kaukana ovat ajat kun jopa ex pressan johdolla hönöt valtavaa myötähäpeää aiheuttaen ,pellenaamareissaan, keppihevosineen mekastivat aleksilla:)!
30<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

En tiedä nimimerkeistä. Mutta tosiaan yksi ja sama vanhus suoltaa oikeistolaista propagandaa aamusta iltaan vähän joka sivulla.

Äänestä

Perussuomalaisille on tulossa Jytkyjen jytky kevään kuntavaaleissa, se viesti on selvästi nähtävissä. Mutta eivät halua sitä vielä suuresti kuuluttaa.

Hienoa suomalaiset, tämän maan rakentaneet ja veroeuroillaan kustantaneet ENSIN!

Hädänalaisia on tosiaan aina autettava, esim, luonnonmullistusten tsunamien, maanjäristysten yms. mutta ei näitä maita, joihin avustuksia on lapattu 40 vuotta. Tyhmempikin tajuaa, ettei miljardit hyödytä heitä.

Sodat ovat myös tarkoituksellisesti tehtyjä, ajatelkaa nyt sivistyneisyys on kasvanut ja sodat voisi helpoisti ehkäistä. Aseteollisuus ja pakolaisista hyötyminen on järjestäytynyttä rikollisuutta minun mielestäni.

Trumpia voi kunnioittaa siitä, ettei ole aloittanut ainoatakaan sotaa. Toisin kuin esim. Obama. Ja sehän ärsyttää tittyjä tahoja, jotka sodista hyötyvät.

Äänestä

Hallittua ja valikoivaa maahanmuuttoa tarvitaan kun suomalaiset ei enää osaa edes lisääntyä itse. Hallitsematonta pakolaisvirtausta ei voi hyväksyä, mutta sen syihin pitäisi pystyä vaikuttamaan.

Äänestä
  • Hallitsemattoman siirtolais virtaan on vain yksi apu ja syy,RAHA! Itse eivät vuosikymmenien avustamisen ,neuvonnan ja koulutuksen jälkeenkään osoita minkäänlaista kehityksen merkkiä! Nyt rynnitään tänne Eurooppaan valmiille, ilmaiselle elämälle. Mikään kotoutus ja yhteiskuntaan sopeutuminen ei kiinnosta vähääkään , pääasia että on RAHAA,RAHAA JA TAAS RAHAA, ilman että sen eteen tarvitsee tehdä yhtään mitään.

    Äänestä

  • Kyllä suomalaiset osaavat lisääntyä, mutta miksi pitäisi? Maailma hukkuu ihmisiin ja ihmisen paskaan! Omituista että samat tyypit meuhkaavat ilmastokatastrofista ja toisella kädellä haalivat Euroopan korkean tason hiilijalanjälkimaihin kehitysmaalaisia. Ilmaston muutoksen estämiseksi täytyy myös osata luopua, kyllä me vanhana pärjätään vähemmälläkin kun on pakko! Kiitokseksi saamme takaisin ihanan turvallisen ,tavallisen Suomen ja ennenkaikkea rauhan!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hallitsemattoman siirtolais virtaan on vain yksi apu ja syy,RAHA! Itse eivät vuosikymmenien avustamisen ,neuvonnan ja koulutuksen jälkeenkään osoita minkäänlaista kehityksen merkkiä! Nyt rynnitään tänne Eurooppaan valmiille, ilmaiselle elämälle. Mikään kotoutus ja yhteiskuntaan sopeutuminen ei kiinnosta vähääkään , pääasia että on RAHAA,RAHAA JA TAAS RAHAA, ilman että sen eteen tarvitsee tehdä yhtään mitään.

    Siehän sen tiiät. Onko sinulta pois?

    Äänestä

  • Ei suomalaisten enää edes tarvitse lisääntyä, tänne tulee ja tuodaan huomattavasti tehokkaammin lisääntyvää ainesta. Se, kuka loppupeleissä kaiken sitten maksaa onkin tulevaisuuden murhe. Onneksi ei tarvitse olla sitä näkemässä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei suomalaisten enää edes tarvitse lisääntyä, tänne tulee ja tuodaan huomattavasti tehokkaammin lisääntyvää ainesta. Se, kuka loppupeleissä kaiken sitten maksaa onkin tulevaisuuden murhe. Onneksi ei tarvitse olla sitä näkemässä.

    Nykyisellä halituksel onkin tarkotus havitää suomalainen maanpäält

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siehän sen tiiät. Onko sinulta pois?

    Hohhoijaa taas mikä kommentti!:)Ei välttämättä minulta pois ,mutta kaltaisiltasi köyhiltä kyllä! Sitäpaitsi pikku Suomi ei kykene elättämään miljoonia ihmisiä. Joten tyhmää saivarrella.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä suomalaiset osaavat lisääntyä, mutta miksi pitäisi? Maailma hukkuu ihmisiin ja ihmisen paskaan! Omituista että samat tyypit meuhkaavat ilmastokatastrofista ja toisella kädellä haalivat Euroopan korkean tason hiilijalanjälkimaihin kehitysmaalaisia. Ilmaston muutoksen estämiseksi täytyy myös osata luopua, kyllä me vanhana pärjätään vähemmälläkin kun on pakko! Kiitokseksi saamme takaisin ihanan turvallisen ,tavallisen Suomen ja ennenkaikkea rauhan!

    Ympäristömyrkyt ovat tehneet jo tuhoa joidenkin aivoille ja ajattelukyvylle. Analyyttisyys puuttuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ympäristömyrkyt ovat tehneet jo tuhoa joidenkin aivoille ja ajattelukyvylle. Analyyttisyys puuttuu.

    Mitä helvetin väliä jollain analyyttisyydellä sunmuulla kun idiotismi vallitsee?:))))

    Äänestä

Yksi pikkujuttu myös pistää silmään että kukaan ei oikeastaan enää edes kehtaa mainita sanaa "turvapaikan hakija", suvakitkin ovat jo luovuttaneet ja yhä röyhkeämmin vain markkinoivat, kaiken maksavia kansalaisia halveksien, laittomien siirtolaisten ilmaista ja ikuista elätystä, pitäen sitä jonain humanitäärisenä tekona. Auttaa täytyy OIKEASTI APUA TARVITSEVIA,joten hyväksikäyttäjät ,rikolliset ja yhteiskuntaan sopeutumattomat takaisin kotimaihinsa niin suvaitsevaisuus ja auttamishalu apua oikeasti tarvitsevia kohtaan Euroopassakin taas kasvaa ja kukoistaa.

Äänestä

Suurin osa mamuista on sossun Elättejä, ja se on tosi, Myrkynvihreitten märkä uni on " Suomi Täyteen Elättejä " , Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Suomea Ja Kansa Antaa Kannatuksen, taas gallup sen todisti !

Äänestä

Kylähän noi on kultuurimme kääntäjiä täysin ja valtausaikein noita vanaatikoja tänne syyvetään, ei noita piä uskoa misään asias eekän noiten toimia mitenkään tuu hyväksyä ilmaiseläjien, näitten hyökäyslause kiteytyy kolmeen sanaan :

RASISTI VÄÄRÄUSKOINEN KUNIALISUUS

Äänestä

Miks sekoitetaan suomea hyödyttävä työperäinen maahanmuutto siihen haitalliseen siirtolaisuuteen joka meitä uhkaa ja jota hallitus edes auttaa vastoin kansantahtoa. Monet kansallisuudet pystyy sopeutumaan suomeen ja noudattaa lakia ja elää ihmisiksi kuten kuuluu. Totuus on että takapajuisista islamilaisista maista ja Afrikasta tulleet ei sopeudu ja rikostilastot kertoo omaa karua kieltään varsinkin raiskauksien ja terrorisminkin johdosta. Jos ne "kuuluisat" osaajat haluis tänne ne kyllä tulisi, ei tarvii haalia lukutaidottomia ja kirjoitustaidottomia ja väittää niitä osaajiksi kuten hallitus tekee. Suomea hyödyttää vain korkeasti koulutetut ihmiset, duunareita löytyy kyllä omasta maasta kunhan palkka riittää elämiseen, hyvin. Jos haluu todisteita lukuja löytyy maahantulleiden työllistymisestä, somalit alinta kastia, sen jälkeen mokkakorvat.

Äänestä
  • Taidatko sen selkeämmin sanoa. Niin totta, niiin totta.

    Äänestä

Huomautan.

Kyllä täällä Rottakin välillä valehtelee Mokkerin lisäksi.

Sen sijaan Seijaah- ruosusta ei ole kuultu vähään aikaan.

Äänestä

"...kuinka+tällä+palstalla+noinkin+selvänä+tulee+esiin+suomalaisten+suhtautuminen+maahanmuuttoon!+"Täytyy+huomata,+että+vain+palstan+kirjoittajista+tehty+otos+on+huomattavan+yksipuolinen,+eikä+se+ole+edustava+otos+kansasta.+Jos+kävisimme+tutkimassa+kuinka+monella+päiväkodin+pihassa+leikkivällä+ihmisellä+on+pissat+housuissa,+tutkimuksen+tulos+ei+silti+ole+yleistettävissä+niin,+että+25%+suomalaisista+on+ongelmia+virtsan+pidätyksen+kanssa."YKSI,+siis+vain+YKSI..."Mestari+opetti,+että+eivät+terveet+tarvitse+parantajaa+vaan+sairaat.+Minä+yksin+olenkin+usein+parantajana+ja+saarnaamassa+parannusta+palstan+sairaiden+joukossa.Eiköhän+pojat+naureta+sitä+huutonaurua+yhdessä.;)

Äänestä
  • Kyllä näyttää kirvelevän:) muut sentään ovat tajunneet ettei mitään " turvapaikan" hakijoita ole enää, häpeävät tyhmyyttään ja sinisilmäisyyttään ja poistuivat paikalta ,mutta yksi, tosiaankin vain YKSI yhä jaksaa ulvoa kuuta ja naureskella yksikseen:) mutta kyllä ,me nauretaan, juuri tuolle yhdelle naurettavalle,yksinäiselle tollolle,ihan oikeaa huutonaurua.:)))))))

    Äänestä

  • Poikkeapa gupta tutkailemassa uutisia muualtakin maailmasta, mitä siellä tapahtuu ja mitä toimenpiteitä on ennen niin suvaitsevaistenkin päättäjien ollut pakko ottaa käyttöön matujen suhteen. Ei silti ole epäilystä ettetkö huutonauraisi siinä toisessa porukassa, niin hyvin on asiat heillä tähän mennessä sujuneet täällä Suomessa. Laivat kääntyy hitaasti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poikkeapa gupta tutkailemassa uutisia muualtakin maailmasta, mitä siellä tapahtuu ja mitä toimenpiteitä on ennen niin suvaitsevaistenkin päättäjien ollut pakko ottaa käyttöön matujen suhteen. Ei silti ole epäilystä ettetkö huutonauraisi siinä toisessa porukassa, niin hyvin on asiat heillä tähän mennessä sujuneet täällä Suomessa. Laivat kääntyy hitaasti.

    "Poikkeapa gupta tutkailemassa uutisia muualtakin maailmasta...". Maailma on avara. Anna vähän tarkempia koordinaatteja, niin poikkean.

    Mitä taas tulee siihen, että EU ja niin monet maat yrittävät saada laittoman siirtolaisuuden kontrolliin, niin siinä en näe mitään väärää. Siirtolaisuuden tulee senkin pelittää tiettyjen sääntöjen mukaisesti. Samoin pakolaisten auttaminen tulee sekin olla sääntöihin pohjautuvaa toimintaa. Ei ole kenenkään etu, että siirtolaisuus ja paremman elämä etsintä sotketaan samaan hullun myllyyn aitojen ja oikeiden pakolaisten kanssa.

    Yritän edistää järkeen ja tolkullisiin sääntöihin perustuvaa yhteiskuntaa, en anarkiaa. Luotan myös järjen ja ajattelun voimaan- En luota siihen, että omaa kantaa voitaisiin takoa toisen kalloon kuulapäävasaralla.

    Eiköhän naureta tovi.;)

    Äänestä

  • Moktar.Gubta kirjoitti:

    "Poikkeapa gupta tutkailemassa uutisia muualtakin maailmasta...". Maailma on avara. Anna vähän tarkempia koordinaatteja, niin poikkean.

    Mitä taas tulee siihen, että EU ja niin monet maat yrittävät saada laittoman siirtolaisuuden kontrolliin, niin siinä en näe mitään väärää. Siirtolaisuuden tulee senkin pelittää tiettyjen sääntöjen mukaisesti. Samoin pakolaisten auttaminen tulee sekin olla sääntöihin pohjautuvaa toimintaa. Ei ole kenenkään etu, että siirtolaisuus ja paremman elämä etsintä sotketaan samaan hullun myllyyn aitojen ja oikeiden pakolaisten kanssa.

    Yritän edistää järkeen ja tolkullisiin sääntöihin perustuvaa yhteiskuntaa, en anarkiaa. Luotan myös järjen ja ajattelun voimaan- En luota siihen, että omaa kantaa voitaisiin takoa toisen kalloon kuulapäävasaralla.

    Eiköhän naureta tovi.;)

    lähdetään siitä että oikeaa yli 16 vuotiasta miespakoloista ei ole

    Äänestä

  • Moktar.Gubta kirjoitti:

    "Poikkeapa gupta tutkailemassa uutisia muualtakin maailmasta...". Maailma on avara. Anna vähän tarkempia koordinaatteja, niin poikkean.

    Mitä taas tulee siihen, että EU ja niin monet maat yrittävät saada laittoman siirtolaisuuden kontrolliin, niin siinä en näe mitään väärää. Siirtolaisuuden tulee senkin pelittää tiettyjen sääntöjen mukaisesti. Samoin pakolaisten auttaminen tulee sekin olla sääntöihin pohjautuvaa toimintaa. Ei ole kenenkään etu, että siirtolaisuus ja paremman elämä etsintä sotketaan samaan hullun myllyyn aitojen ja oikeiden pakolaisten kanssa.

    Yritän edistää järkeen ja tolkullisiin sääntöihin perustuvaa yhteiskuntaa, en anarkiaa. Luotan myös järjen ja ajattelun voimaan- En luota siihen, että omaa kantaa voitaisiin takoa toisen kalloon kuulapäävasaralla.

    Eiköhän naureta tovi.;)

    Höpö höpö höpö höpö höpö höpö höpö!!!!!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    lähdetään siitä että oikeaa yli 16 vuotiasta miespakoloista ei ole

    Ei lähdetä. Katsele siitä kuvaa.
    https://news.un.org/en/story/2017/11/636512-desperate-rohingya-refugees-use-home-made-rafts-get-bangladesh-un

    Kuvassa on omatekoisella lautalla pakomatkalla koko ihmiselämän kirjo. On ukkoa ja akkaa, aikuista miestä ja naista, tyttöjä, poikia ja sylivauvoja.

    Onko sitten pakko paeta, ovatko nämä "aitoja" pakolaisia? Kerro sinä, kun me molemmat tiedämme, että heidän takanaan on Myanmar, armeijan aseet ja varma kuolema.

    Nauretaan kuitenkin sinun putkinäöllesi. ;)

    Äänestä

  • Moktar.Gubta kirjoitti:

    Ei lähdetä. Katsele siitä kuvaa.
    https://news.un.org/en/story/2017/11/636512-desperate-rohingya-refugees-use-home-made-rafts-get-bangladesh-un

    Kuvassa on omatekoisella lautalla pakomatkalla koko ihmiselämän kirjo. On ukkoa ja akkaa, aikuista miestä ja naista, tyttöjä, poikia ja sylivauvoja.

    Onko sitten pakko paeta, ovatko nämä "aitoja" pakolaisia? Kerro sinä, kun me molemmat tiedämme, että heidän takanaan on Myanmar, armeijan aseet ja varma kuolema.

    Nauretaan kuitenkin sinun putkinäöllesi. ;)

    aiotko pelastaa taas miljoonia muslimeita kun siellä hommat luisuu kulttuurin käsistä

    osmaanit

    Mitä mieltä olet Kiinan tavasta hoitaa muslimiasiat? moskeijat maantasalla...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    aiotko pelastaa taas miljoonia muslimeita kun siellä hommat luisuu kulttuurin käsistä

    osmaanit

    Mitä mieltä olet Kiinan tavasta hoitaa muslimiasiat? moskeijat maantasalla...

    Mennään nyt asia kerrallaan. Vastaamatta jäi tämä:

    Onko sitten pakko paeta, ovatko nämä "aitoja" pakolaisia?

    Nauretaan taas. ;)

    Äänestä

Tai sitten pääsiassa ne, jotka maahanmuuttoa eivät vastusta, löytävät jotain muutakin sisältöä elämäänsä kuin suomi24 maahanmuutto-palstalla öyhöttömisen. Minä ja "vanha ukko" olemme sitten ehkä ainoita, jotka täällä seuraa ja nauraa.

Äänestä
  • Ovat nämä Islamilla aivopestyt intersektionaaliset vihervasemmistolaiset feministisuvakit huomanneet ettei päivänselvää asiaa, Islamin palvojien haittamaahanmuuttoa ja sen vaikutuksesta yhteiskuntarauhaan voi millään järkisyillä puolustella. Ja täällä Suomi 24 kun ei pysty anonyymejä tolkunihmisiä julkisesti leimaamaan rasisteiksi, jos eivät halua Islamisoida Suomea, omaa kotimaataan, tai lähinnä leimaamisesta ei ole mitään hyötyä. Kehitysmaataustaisten Islamin palvojien haittamaahanmuuton ja niiden mukana tuoman rikollisuuden suvakki puolustelijoiden rivit alkavat pikkuhiljaa rakoilemaan. Nyt on enää kysymys kuinka paljon Islamin mukana tuomaa terrorismia ja muuta rikollisuutta tolkunihmiset sietävät ja kuinka monelle sen pitää osua omaan lähipiiriinsä konkreettisesti, että se on pakko uskoa. Maashallaah! Inshallaah! Allaahakbar!....

    Äänestä

  • Pääsiassa loukkaa muslimeja.

    Äänestä

Täälä netissä on tuo selvitys näitten kunialisten tarkoituksesta järestelmälisesti vallata - vois sanoa koko maapallo tikuttavakseen ja nöyryytetäväkseen, katelkaas mitkä on näitten jutut ja uhrautumiset tään puolesta siin ei noi omiaankaan säästele kun kuniasta on kysymys ja alistusvallasta, tämän puolesta huluutavat vaikka mitä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mielenkiintoista huomata ,kuinka tällä palstalla noinkin selvänä tulee esiin suomalaisten suhtautuminen maahanmuuttoon!YKSI, siis vain YKSI hieman asian vierestä saivarteleva,suomalaisia näköjään halveksiva tyyppi, vastassaan kymmenet ja taas kymmenet kriittisesti maahanmuuttoon suhtautuvat suomalaiset. Kyllä "suvaitsevaisia" taitaa ihan oikeasti olla enää vain kourallinen, kaukana ovat ajat kun jopa ex pressan johdolla hönöt valtavaa myötähäpeää aiheuttaen ,pellenaamareissaan, keppihevosineen mekastivat aleksilla:)!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu