Koetin tuosta hieman tietoa hakea mutta hyvin vähän siitä on kenelläkään mitään hajua joten pitävät mieluimmin turpansa kiinni. Wikipediakin vaikenee mutta nasuvaan rohkenee.
Kiva video aiheesta on kuitenkin tässä:
https://www.youtube.com/watch?v=VvxVBkllu4Q
Jotain harvoja muistikuvia minulla on jopa siitä että kasvit pystyvät kommunikoimaan toisilleen psykokineettisesti.
Älkää nyt pojat haukkuko minua hulluksi mutta jotain saatanan perää asiassa on taatusti.
Psykokinestiikka on minulle aivan uusi asia.
2
57
Vastaukset
- Anonyymi
Budossa on käsite ki -energia. Sen voi aistia riittävällä harjoittelulla, mutta se katoaa, jos sitä liikaa analysoi. Kolmas silmä. Liittynee jotenkin aivojen tapaan jäsentää aistien tuomaa informaatiota ja ennakoida. Kuuloaisti lienee nopein. Tenniksessä ja sulkapallossa parhaat pelaajat menevät sillä. Huuto palloa lyödessä sekoittaa vastapelaajan 'harmonian' - tulee enemmän informaatiota. Toiston kautta saatava etu ikäänkuin katoaa.
Kiinnostava kommentti josta kiitokset.
Se ei ehkä kuitenkaan sivunnut tuota otsikkoni aihetta.
Olen kamppailu- ja kaksinotteluiden ystävä. Nuo tenniksessä käytettävät huudot ja ähkäisyt saattavat toki hieman häiritä lyönnin ennakoitavuutta eri tavoin.
Taistelulajeissa huudoilla pyritään vain tekemään vaikutus tuomareihin. Iskut ja potkut ovat niin nopeita etteivät ne vastustajaan vaikuta.
Kung- Fu:ssa on perinteisesti käytetty ääntä vastustajan horjuttamiseen. Sillä ei kuitenkaan ole mitään tehoa jos tulee itse tyrmätyksi.
Tässä mukava videokooste; en tiedä mitä se todistaa mutta viihdyttävä se on:
https://www.youtube.com/watch?v=cwk9BBNmjxM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232738- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
- 821199