Meidän mediamme eivät taatusti näistä kerro yhtään mitään. Miksiköhän ei.
Maailmalaajuiseen sensuroimattomaan uutisointiin on keskittynyt jättimäinen venäläinen uutistoimisto jolla on kuvaajia ympäri maailman.
Mutta tässä livekuvaa Lontoosta:
https://www.youtube.com/watch?v=4Zr1K8hDvXc
Suuri Anti- cocid marssi juuri nyt Lontoossa!
17
98
Vastaukset 17
- Anonyymi
Ei ole yhdelläkään tyypillä maskia.
Ausseissa nämä olisi jo niitattu konekivääreillä. - Anonyymi
Hesarissa oli artikkeli, jossa oli viime kevään kuolintilastot, vedenjakajana oli vuosi 1970.
Olen kysynyt tämän ennenkin, mutta esitän kysymyksen uudelleen.
Mitä eroa on ihmisillä, jotka ovat syntyneet ennen vedenjakajavuotta tai sen jälkeen?
Ikä, valta, omaisuus ja ympäristötekijät - tuleeko mieleen jotain muuta?Olin aikoinani Hesarin kestotilaaja kunnes heräsin sen mädännäisyyteen.
Nyt sen artikkelit ovat maksumuurin takana enkä saatana maksa enää senttiäkään tuolle kommunistiglobalismin saastaiselle sanansaattajalle.
- Anonyymi
Ei tuollainen tauti marssimalla lähde.
- Anonyymi
Tähän mennessä tapahtunutta.
Noin 1980 NWO julkaisee kivissä tavoitteen vähentää maailman väkiluvun sen hetkisestä 4.4 miljardista 500 miljoonaan.
Melkein 40 vuotta myöhemmin ymmärtävät viimein että yritelmä on mennyt pahasti vituiksi kun väkeä on 3.3 miljardia enemmän.
Mutta sitten jollain sytyttää.
Lasketaan irralle pandemia, virustauti joka leviää tehokkaasti ja tappaa.
Viranomaiset reagoivat tähän mittavilla toimilla estääkseen hallitsemattoman taudin leviämisen väestöön jotta sairaiden ja kuolleiden määrä ei kasva yli sietokyvyn.
Samaan aikaan NWO:ssa pistetään puskasissitoiminta liikkeelle, julistetaan mitenkä viranomaisten suojatoimet pandemiaa vastaan on tarpeettomia ja mitään tautia ei ole, eikä ole mitään syytä välttää joukkokokoontumisia tai muita rajoituksia.
Seuraus, tauti leviää joukossa ja väkeä kaatuu, terveydenhuolto kaatuu, yhteiskunnan rakenteet ei kestä ja maailma ajaantuu täyteen kaaokseen lisäten kuolleiden määrää.
Joidenkin vuosien päästä tästä saavutetaan haluttu 500 miljoonaa; eliitti nousee luolistaa ja bunkkereistaan maailmaan jonka halusivat.- Anonyymi
Aivan mahtavaa öyhöttämistä. Äärioikeisto ei pysy enää itsekkään perässä miten koronaa selitään. Onko vaarallinen vai jne.
Noiden kivien sisältö pääosin äärioikeiston ja fasismin vastaista. Miten ihmisten ja valtioiden väliset oikeudet tuleee järjestää. Ihmekös tuo herättää ärtymystä.
Verrattain yleinen konteksti ymmärtää taulut on katsoa sitä kylmää sotaa vasten. Se kertoo millä tavalla yhteiskunnat tulee järjestää silloin niin mahdollisena pidetyn ydinsodan jälkeen. Väestön lukumäärä tulee myös ydinsodan tuhoista.
NWO termi on täyttä höttöä miten salamiehet sitä käyttävät.
Tutkijat käyttävät sitä neutraalisti myös julkisuus alunperin. Se vain viittaa kv järjestyksen muuttumiseen. Toisen maailman soda jälkeen tuli myös uusi maailman järjestys, kaksinapainen. Nl hajoamisen jälkeen tuli taas uusi, yksinapainen mikä on taas muuttumassa uudeksi.
Samoin yk nwo dokumentti mitä jaetaan kiertää väärennöksenä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan mahtavaa öyhöttämistä. Äärioikeisto ei pysy enää itsekkään perässä miten koronaa selitään. Onko vaarallinen vai jne.
Noiden kivien sisältö pääosin äärioikeiston ja fasismin vastaista. Miten ihmisten ja valtioiden väliset oikeudet tuleee järjestää. Ihmekös tuo herättää ärtymystä.
Verrattain yleinen konteksti ymmärtää taulut on katsoa sitä kylmää sotaa vasten. Se kertoo millä tavalla yhteiskunnat tulee järjestää silloin niin mahdollisena pidetyn ydinsodan jälkeen. Väestön lukumäärä tulee myös ydinsodan tuhoista.
NWO termi on täyttä höttöä miten salamiehet sitä käyttävät.
Tutkijat käyttävät sitä neutraalisti myös julkisuus alunperin. Se vain viittaa kv järjestyksen muuttumiseen. Toisen maailman soda jälkeen tuli myös uusi maailman järjestys, kaksinapainen. Nl hajoamisen jälkeen tuli taas uusi, yksinapainen mikä on taas muuttumassa uudeksi.
Samoin yk nwo dokumentti mitä jaetaan kiertää väärennöksenä.Onko kukaan tehnyt tutkimusta äärioikeiston pienimunaisuudesta? Väitän yhteyden öyhötyksen määrän ja pienen vehkeen välillä olevan mitä ilmeisin.
Anonyymi kirjoitti:
Onko kukaan tehnyt tutkimusta äärioikeiston pienimunaisuudesta? Väitän yhteyden öyhötyksen määrän ja pienen vehkeen välillä olevan mitä ilmeisin.
Äärioikeistolaisilla on lyhyemmät siittimet kuin kommunistisossuviehrpiiperoilla?
Hauska väite......
- Anonyymi
Anders Breivik eli myös jonkinlaisessa fantasiamaailmassa. Kuvitteli olevansa jonkinlainen johtaja suurelle oikeistoposselle, vaikka oli ypösen yksin. Muut oikeistolaiset tuomitsivat hänen pelleilynsä.
Tuli vai mieleen, että mitähän äärioikeisto yleensä miettii littamaankannattajista ja muista salaliittohörhöistä. Taitavat vetää makeita selkäkeikkanauruja.- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16618731/milloin-ensimmaiselta-suomalaiselta-opettajalta-leikataan-paa-irti
Eipä pään leikkauksesta ainakaan vielä ole muotia tullut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16618731/milloin-ensimmaiselta-suomalaiselta-opettajalta-leikataan-paa-irti
Eipä pään leikkauksesta ainakaan vielä ole muotia tullut.https://keskustelu.suomi24.fi/t/16581086/terrorismilla-peloittelu
Koronalla pelottelu kuuluu samaan syssyyn ja kuka sitä tekee.
- Anonyymi
Tanssimallahan se sääkin muuttuu. Huutonaurua!
Tässä maskiprotesteja ympäri Euroopan.
Näistä ei oma mediamme hiisku. Miksiköhän ei?
https://www.youtube.com/watch?v=GmvVOialh0U
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen341734- 791321
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔841271Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m131136Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t1291065- 74969
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.92957Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok147781Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast52742Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.86707Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää55653Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t13649Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä26638- 146634
- 42627
- 28618
- 50599
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua91597Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.94586- 46573
