Miksi viranomaisille kaikki tulee aina yllätyksenä?

Kaikki epäkohdat tulevat yllätyksenä tai ne pitää paljastaa joku ulkopuolinen taho kuten toimittajat tms. Mitä ne viranomaiset oikein puuhastelevat vuodesta toiseen kun mitään eivät osaa itse koskaan ennakoida? Kun jotakin tapahtuu tai paljastuu, niin kyllä silloin alkaa kaakatus, ihmetellään joukolla, perustetaan työryhmiä ja valkopestään omaa tyhmyyttään.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Klo 9 aamulla töihin lukemaan lehtiä ja nauttimaan aamupalaa. Klo 10-11:30 kevyttä työskentelyä ja paliksen pitoa. Klo 11:30-13 lounas, sen jälkeen vähän työskentelyä haukotellen ja klo 14:30 kahvituokion jälkeen onkin aika miettiä kotiinlähtöä ja illan rientoja

Äänestä

Politiikka elää omaa totuuttaan. Siksi se oikea totuus tulee aina yllätyksenä.

Äänestä

Nettipoliiseja on liikaa tämän hallituksen takia.

Äänestä

Ei olis mikään ullatus jos viranomaisia ja poliitikkoja mukana

Äänestä

Kun ei tee mitään, ei tee virheitäkään. Tärkeintä on, että palkka tulee ajallaan ja ne 7,5 viikkoa vuosilomaa saa pitää silloin, kun haluaa.

Äänestä

sama kai mistä ne tulee, minä olen huomannut että välillä alkaa
erittäin vakavan priorisointi asteen kiirehtiminen kun huomataan
että jostain rakenteesta on kiire luopua täysin ja yhdenmukaistaa uusi rakenne

siinä tämä yksi oulun nainen aikoinaan ansioitui

Äänestä

Niin maailmassa vahvin käyttää lopullista valtaansa ja viranomaiset on kaikkien valtioiden ylimpiä ja vahvimpia vallankäyttäjiä joka maassa,ja ei ole mitään jumaliakaan niin kuin uskikset aina vaan väittää jotka tekee tavallisille ihmisille mahdottomia temppuja.
Viranomaisissa on sekä hyviä että pahoja, toivottavasti pysytään hyvisten puolella , aina ei ole niin ollut eikä ilmeisesti tule olemaankaan.

Äänestä

No ûllatys.
Virkaihmiset on puoluekirjalla valittuja hönöjä.
Suojatöissä "tehtään" töitä.

Äänestä
  • Varotaan astumasta esimiehen varpaille ja puhumasta ohi suunsa.

    Äänestä

Miksikö? Nehän ovat pääosin demareita ja vihreitä.

Äänestä

Virkamiehen valinnassa eivät paina tiedot ja taidot, sehän on nähty tänäkin vuonna useaan kertaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikki epäkohdat tulevat yllätyksenä tai ne pitää paljastaa joku ulkopuolinen taho kuten toimittajat tms. Mitä ne viranomaiset oikein puuhastelevat vuodesta toiseen kun mitään eivät osaa itse koskaan ennakoida? Kun jotakin tapahtuu tai paljastuu, niin kyllä silloin alkaa kaakatus, ihmetellään joukolla, perustetaan työryhmiä ja valkopestään omaa tyhmyyttään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu