Terroristeja, häirintää, kiristystä

Kiitos nyt niistäkin, Marin. Eipä ole ennen moisia nähty. Eikö suurtyöttömyys, konkurssiaalto ja supervelkaantuminen riitä?

Mutta yhden asian olet osannut tehdä muita paremmin: nimittää sisäministeriksi kelvottomimman ja epäoikeudenmukaisimman henkilön kuin ketään koskaan.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Meno on kuin kunnon sosialistivaltiossa.

Äänestä
  • Valtio varastaa sinultakin

    Äänestä

En tiennytkään että Ohisalo hakkeroi ja kiristää Vatkaamon asiakkaita.

Äänestä
  • Se sallii kuitenkin tämän toiminnan ylimpänä poliisi johtajana.

    Äänestä

  • Hänen myötävaikutuksellaan... poliiseja pidetään kiinni nettikeskusteluja seuraamassa, jos vaikka joku sanoisi n-sanan.

    Äänestä

Marinin hallitusohjelmaan on kirjattu, että oleskelulupa myönnetään hylsyn saaneille turvapaikanhakijoille. Käytännössä siis tuhotaan migrin työ koska rasmuslaisella akalla on jumalaton munankipeys!

Äänestä

Hakkerointi on tehty aikoja sitten silloin persujen ollessa hallituksessa.
Mamut tulivat Pupu-Jussin kutsusta 2015...

Äänestä
  • Hakkerointi?
    Mutta kiristys tapahtuu nyt, koska sisäministerimme sallii kaikenkarvaiset terroriteot.
    Matuista ei aloituksessa puhuttu mitään.

    Et tainnut edes lukea aloitusta, joka ketjuun vaan copypastetat jotain vanhoja juttujasi.

    Äänestä

Jos Marin ei olisi pääministerinä niin kuka olisi muka parempi vaihtoehto?

Äänestä
  • Ohiveto on yliveto. Myös pääministeriksi.

    Äänestä

Ollaan tuhon tiellä

Äänestä
  • Persuilla menee aina vaan huonommin. Suurin osa suomalaisista on ihan tyytyväisiä. Kannattaisiko persujen tehdä omalle elämälleen jotain?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persuilla menee aina vaan huonommin. Suurin osa suomalaisista on ihan tyytyväisiä. Kannattaisiko persujen tehdä omalle elämälleen jotain?

    Suurin osa? Vain pieni, pääasiassa loisiva väestö on. Kymmenien tuhansien "tyytyväisten" tyytyväisyys hävisi kun huomasivat miten Rinne heitä lupauksellaan kusetti.
    Eikä lopetettujen tehtaiden tai Postinkaan väki enää ole niin kovin tyytyväistä.
    Autoilijat tietävät joutuvansa maksumieheksi, ne köyhimmätkin autoilijat. Siinäkin joukossa on varmaan muutama demariäänestäjä, ollut.
    Vihreiden pyrkimkset turpeen ja sellun suhteen on taatusti syönyt tyytyväisyyttä.

    On paljon asioita, joita hallituspuolueet eivät sanoneet tekevänsä. Eivät kertoneet myöskään suurtyöttömystavoittestaan, eivät pienyritysten hävittämistavoitteestaan eikä jättivelan ottamisesta.

    Terroristeja ja matuja olisivat ottannet kymmenin tuhansin loisimaan, siitäkään eivät kertoneet. Onneksi korona esti sen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persuilla menee aina vaan huonommin. Suurin osa suomalaisista on ihan tyytyväisiä. Kannattaisiko persujen tehdä omalle elämälleen jotain?

    Suurin osa ei ole tyytyväisiä. Suurin osa haluaisi muutosta mutta ei voi tehdä mitään, kun valheiden saattelemana hallitukswen menneet puolueet eivät eroa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiitos nyt niistäkin, Marin. Eipä ole ennen moisia nähty. Eikö suurtyöttömyys, konkurssiaalto ja supervelkaantuminen riitä?

Mutta yhden asian olet osannut tehdä muita paremmin: nimittää sisäministeriksi kelvottomimman ja epäoikeudenmukaisimman henkilön kuin ketään koskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu