Elämä CXXXIII, 133 on nyt auki

Anonyymi

"Edellinen ketju onkin täyttynyt nopeasti noin 500 kommenttiin. Kovasti onkin ollut turinoitavaa ja tärkeitä aiheita. Jatketaan täällä. Täällä on hyvä jatkaa ihan puhtaalta sivulta ja ihan neutraalin anonyymisti itse ketä tahansa kiinnostavilla aiheilla"
Hauskoja kirjoituksia nopeammalta pohjalta.

8

153

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Edsonhan voi taas avata sen turvallisen elämä ketjun ilman roomalaisia numeroita. Ovathan ne aika vaikeita eikä niissä ole mitään perinnettä. näihin luterilaissaksalaisiin numeroihin verrattuna. Tärkeintähän on ketjun "turvallisuus"
      Sehän taas onkin ihan oikeasti ihan kiinni siitä kuka tunnistettava ja hyväksyttävä samoin ajatteleva avasi ketjun.
      Ne mahdolliset persuthan pitäisi viedä saunan taakse.

    • Anonyymi

      Edsonhan ihan innostui uudesta laatuketjusta. Se tekee hyvää, sillä harvoin yli 70 vuotiailla on kovin kiihkeää eölämää.
      Tässä muuten kopia Edsonin edellisen vastaavan ketjun kirjoittama kommentti. Ketjun avaussanathan olivat silloin kuten nytkin täysin neutraalit joihin mikään pipopiiri ei voi mitenkään sijootaa henkilökohtaista. No ehkäse onkin juuri sen ongelma. Pitää olla henkilökohtaista kun silloin on paljon helpompaa ja turvasllisempaa kohdistaa viha jonkun tunnetum maailmaa kohtaan ja promovoida omaa tervettä ajatusmaailmaansa:

      "Olihan tuo 132 jo valmiina, mutta ... ikävä kyllä joskus nimettömiäkin kirjoituksia puolustanut ara ei uskaltautunut, koska ei tiennyt, kuka ed. 132 aloitti. Sori siissille aloittajaale ja mukaan vaan tänne kirjailemaan sinäkin"

      • Anonyymi

        Sivumennen sanoen on minullakin rekisteröity nimimerkki. Ei tosin teidän tuntemamme. Minä tosin tunnet teidät kun olen tavallaan "seikkailujanne"alkaen niiden hyvästä tilasta muuttumiseen ajatusten kaatopaikakso.
        Kyölä miä nyt olen kiesauksessa houkutella ihmisiä mistä vaan kirjoittelemaan 133 elämään jotta saataisiin sille uusi ystävällisempi henki saunantaakse viennin ijasta.
        Kyllä aivan lähiketjuillakin liikkuu erinomaisia kirjoittajia humaanilla eli ihmisten ymmärryksellä. Sellaisia olisi hyvä saada yleiselämä jatkuvaan keskusteluun mukaan ja sen pohjalla pudonnutta laatua nostamaan.
        Voihan elämässä istua vaikka nojatuolissa vaikka itse istun todella laadukkaassa nahkaisessa johtajantuolissa monipuolisilla säädöillä. Eikä ole edes uusi vaan on ollut jo kohtalaisen painavien henkilöiden operoimana lähes pari kymmentä vuotta. Alkuperäinen kotimaa olikin Ruotta.


    • Anonyymi

      Joo kaikki vaan tänne kirjoittamaan elämää eikä elämöintiä.
      Persoonallisuusvajeisten reagointi oli ihan tuttua ja kyllähän se vaihtelusta käy. Ei sitä kyllä vuodesta toiseen kuuntele kuin se keneltä se on lähtöisin. Se taas asuu kuumassa paikassa jossa mahdollinen suihku otetaan pienen ruskean lammen vedestä.

    • Anonyymi

      Koittakuu nyt nopeasti abata se "turvallinen 133 ketju ilman roomalaisia, jotka ovat liian vaikeita. Pitäähänn tämä turvaton ketju nyt saada lakaistua pois ennekuin saapuu viikoloppusiivoija kertomaan miten hän on analysoinut ananonyymit niin perusteellisesti, että!

    • Anonyymi

      Jos Edsonia on helpotettava niin annan vihjeen: Kehittäkää jokin virtuaalinen tapa kuljettaa tämä neutraalin aloituksen ketju ketjuna kaikkine BBC antipersupropagandoineen saunan taakse,
      Voihan sen tehdä fiktiivisesti. Tosin se kyllä vaatii edes hivenen älyä.

    • Anonyymi

      Tässä aivan lähimaastossa olen havainnut mielenkiintoisia kommentoijia kuten Nolime, Roskapostirobotti agressiivisesta nimimerkistään huolimatt, Kilgore Trout, Globally ja muutaman muunkin.
      Rapulainenkin voisi sellaiseen joukkoon palata jos sitä onnistuttaisiin istuttamaan jatkuvalle ketjulle.
      Minua lähinnä kiinnostaa yhteiskunnalliste asioiden laajennettu monipuolisuus ja merkittävä älyllisyyden lisääntyminen. Nythän se on jotenkin kokonaan ns. elämä ketjulta siis 132 ketjulta kadonnut
      Saisi palata mutta tyhmyys onn rakentanut ympärilleen vahvan suojamuurin. Vähän kuin virus maskin. Toimii myös samoin. Ei estä viruksen poistumista itsestään mutta estää raittiin ilman pääsemistä sisään hoitamaan viruksia.

    • Anonyymi

      No kaikki toimi kaavan mukaisesti eli roomalaiskirjaimeton Elämä 133 nimettävällä syyllisellä syntyi kuten edellisen ja taisi olla sitäkin edellisen ketjun kanssa.
      Nämä hiukan "kärsineet" kykenevät toimimaan vain jos heillä on jotain konkreettista mitä syytellä tai osoitella.
      Tämän itse asiassa halusinkin heidän taas suureen ääneen kertovan
      Voimme taas katsella kohti seuraavaa kertaa missä nimetöntä mutta totaalisen asiallista aloitusta ei hyväksytä. Tämä tietenkin elleivät ole turvattomuudessaan ampuneet toisiaan puolustukseksi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1600
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      105
      807
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe