Julkaistun kirjan mukaan Frederik menetti poikuutensa 14-vuotiaana kaksi kertaa vanhemmalle opettajalleen: https://www.is.fi/viihde/art-2000006701527.html
Taitaa olla jotain huttua Reetu-lisää. Miten voi kaksi kertaa menettää poikuuden?
Taitaa olla jotain huttua Reetu-lisää. Miten voi kaksi kertaa menettää poikuuden?
Vastaukset 75
Vanhimmat
Vanhan miehen unelmia.
Vanhat akat olleet pervoja aina ja tytöt tyrkyllä heti kun kykenevät.
Siis opettaja oli kaksi kertaa vanhempi, puhekielessä voisi tulkita opettajan olleen 28-vuotias (Reetu 14).
Sen voisi tulkita niinkin, että opettaja oli 14 2*14 eli 42 vuotias.
Olisi minullekin kelvannut sen ikäinen viehättävä naisopettaja, näitä oli aikanaan koulussani yksi oma opettaja ja sitten sellainen, joka ei ollut minulla opettajana. Kummatkin toimivat kielten opettajina. Koulu oli melko iso, 1000 oppilasta 8-luokkaisessa koulussa, 3 rinnakkaisluokkaa. Lukiossa taisi olla myös D-luokka (se neljäs rinnakkaisluokka).
Oliko opettajallakin D-luokan varustus?
Kokoluokkaa :D
Rinnakkais-D:t.
Eli Iso D tuplana.
Menetti neisyytensä KAKSI KERTAA vanhemmalle opettajalle, vai menetti neitsyytensä tuplasti vanhemmalle opettajalle?
Onks Reetulla hemipenis?
Jatkokertomuksessa varmasti kerrotaan tämäkin.
Vanhat ukot kehtaa julkaista tuollaista.
Siitä puhe mistä puute. Ei Reetu ole Danny.
Dannystä puuteko?
Ymmärtääkseni asian herrat eivät ole olleet "sillai".
Dannyltä kommentit ystävyys-projektin kehittämiseksi Fred-Erikin suuntaan
https://www.is.fi/viihde/art-2000006708093.html
Vastaushan on selvä: koska Frederik pystyy.
Miksiköhän meetoo-femakot ei nosta asiasta hirveää haloota ja kytät etsi pedoakkaa tuomittavaksi. Paljon yleisempää, että akat alaikäisiä poiia hyväkseen, mutta silti meetoo-femakot leimaa vain miehiä. Äsken vasta ulkomainen julkkis kertoi miten akka kiristi hänet seksiin 15 vuotiaana ja metti poikuutensa, mutta ei meetoo-femakkoja kiinnosta yhtään, auta armias jos olisi ollut kyse tytöstä ja aikuisesta miehestä.
Nostat esiin tärkeän asian. Poikien kokemaa seksuaalista hyväksikäyttöä usein vähätellään, jos se on tapahtunut aikuisen naisen taholta. Tämäkin ketju keskittyy lähinnä vitsailemaan asialla. Moni mies naureskelee avoimesti kertoen, että olisi itsellekin kelvannut.
Toisaalta samalla halvennat lapsena seksuaalisesti hyväksikäytettyjä naisia nimittelemällä heitä 'meetoo-femakoiksi'. Samaa kohtaloa ei näemmä saaa tuo kertomasi 'ulkomainen julkkis', joka nähtävästi kuitenkin on toiminut samoin kuin metoo -kampanjassa, eli kertonut julkisesti tulleensa lapsena seksuaalisesti hyväksikäytetyksi.
Ei tämän nyt niin kovin vaikea asia pitäisi olla. Lapset jätetään rauhaan, oli sitten mies tai nainen. Jos ei jätä, saakin tulla 'leimatuksi'.
On se nyt aika eri asia jos meetoo on baarissa väärillä henkkareilla hankkimassa asiakkaita joita rahastaa kahteen kertaan, kuin poika joka kiristeään seksiin ja joka ei nostanut oikeusjuttua, kuten pojat ei yleensäkään, ei edes nimennyt raiskaajaa. Tytöt ja naiset taas valehetelevat erittäin usein saadakseen isot kotrvaukset.
Aikusiet meetoot jääneet itse kiinni alaikäisiin poikiin sekaantumisesta, kuten sekin Bourdainin naisystävä, Bourdain tappoi itsensä häpeästä vai tuliko peräti murhatuksi.
Sanottiin kyllä että puolet vanhemmalle. Se tarkoittaa 14 7=21v. Jutussa väitettiin että 30v.
Vaikuttaa siltä, että kirjassa on muitakin epätarkkuuksia pilvin pimein. Kiireellä hutaistu.
Kirja vaiko varvi?
Joku mättää ja pahasti Reetun sepustuksista... Tapasi tyttären 15 vuotta myöhemmin ravintolassa... Joko tanssin opettajalla oli jo tytär, silloin kun Reetu nussi sitä, tai Reetun siemenet palni lakuun raskauden... No siinä tapauksessa oli kyse insestistä...
No jos tytär ei ollut Reetun ruiske, niin oliko se sitten alle 15v eli kyse on pedofiliasta...
Mitä alle 15v tekee ravintolassa???
Jotenkin tuntuu, että Reetulla on mahtava mielikuvitus ja laskutaitoa ei yhtään
Kas siinpä todellinen mysteeri.
Onhan nykyäänkin paljon 14v teinipilluja kaupittelemassa itseään ja meetoona yrittävät rahastaa vielä uudelleen. Harmi etteivät pojat ole älynneet rahastaa, vaikka paljon yleisempää että akat käyttää alaikäisiä poikia hyväkseen.
Jutussa kerrottiin että se naisen lapsi istui jo 14 -vuotiaan Reetun polvella ihan pienenä, ja tapasivat uudelleen sitten kun lapsi oli jo nuori aikuinen.
Niin kerrottiin. Mutta noilla toisilla asioiden ymmärtämien ei ole heidän vahvuuksia. Hulluahan saa olla mutta ei tyhmä.
Reetu: takatakatakatakatakaapäin vihdoinkin mä sain.
Suurin mysteeri tuossa jutussa oli se, että MITÄ HELVETTIÄ 14-vuotias Reetu teki tanssikoulussa?! Homppeliko se on vai?
Enemmänhän siellä tapaa tyttöjä kuin jääkiekossa.
Ja maturempaakin kuten Reetun kohdalla kävi.
Ennen se oli tapana opetella pyörittämään naisia lattialla.
"Enemmänhän siellä tapaa tyttöjä kuin jääkiekossa."
Mäkin olinkin ihmetellyt, mikä siinä lätkänpeluussa tiettyjä nuoria jamppoja kiinnostaa. No hikisten sällien yhteisssuihkut treenien jälkeen vissiin??
Setämiehet nyt sattuu vain olemaan nuorten tyttöjen unelma siksihän tällä reetulla vientia riittää ja juuri andy maccoikin kertoi kuinka 18v tytöt lähettelee hänelle vähpukeisia kuvia.
Ketkä tahansa keitä voivat rahastaa.
Horoilta voi saada mitä tahansa tauteja, mutta onneksi nykyään on lääkkeet.
Ne pitää muistaa ottaa ENNEN toimia.
Kai Reetu on jo hankkinut hautapaikan? On jo aika reunalla sitä...
Judas kiss?
No mutta eihän 14 mitään, nythän on päätetty että 12 on jo valmis mihin vaan, on siitä setämiehet/naiset varmaankin innoissaan. Reetu kait tarkoitti että kun sai äitiä ja tytärtä niin tuntui uudestaan poikuuden menestykseltä.
Jaa vai niinkö siinä oliko kyse.
On se frederik kova panomies
Voi hyvät hyssykät. Onhan tuo päivänselvä asia.
Reetulla on kaksi sukupuolta ja tarvittiin kaksi kertaa jotta kumpikin menetti neitsyytensä.
Hieno kirja Frederikiltä. Kansakin on kiinnostunut siitä, mitä iskelmätähden elämässä on tapahtunut ja mitä kulttuurikohtaamisia hän on kokenut!
Reetulla on mennyt sekaisin Frederik-hahmoa ja Ilkka Sysimetsä, ei erota mikä on mielikuvitusta ja mikä oikeasti tapahtunut. Mutta ihan hyvää musaa tehnyt, siitä pisteet, muuten nolla ukkeli.
"kulttuurikohtaamisia" :D
"Hyvää musaa"? Halpaa eurodiskohumppaa musiikista mitään tajuamattomille junttitolleroille.
Se voi olla niitä Fredericin mielikuvituskavereita, joista Dannykin mainitsi kirjan luettuaan.
Ketäs siellä sitten oli?
Nyt taitaa Fredrikin elämäkerta lyhentyä, kun ministeri sitä lynennystä vaatii.
No Frederikhän on julkipersu, ollut puolueen eduskuntavaaliehdokkaanakin. Odotitteko jotain älykästä?
Kyllä se lavakunningas älykkäältä vaikuttaa, ei kai muuten ihan ministerikin olisi niin hermostunut.
"No Frederikhän on julkipersu, ollut puolueen eduskuntavaaliehdokkaanakin. Odotitteko jotain älykästä?"
Eli laittaisit kuitenkin, vai jopa peräti sen vuoksi?
Frederikin elämäkerta lyhennelmänä: Minä olin Frederik. Ja joskus minäkin elin.
Kirjan loppu.
Jatkokertomus on jo tuloillaan. Jos luit aloituksen niin ei pitäisi olla epäselvää miksi.
Sillä Frederik tulee ainakin kahdesti.
Noh, onneksi ei iät olleet toisin päin 😆 Frederikin kannalta oli varmasti parempi näin.
40 vuotinen rokkiukko menetti poikuutensa 14 vuotiaalle tytölle ja kahdesti jo olisi pääuutisen aihe vain Frederik kirjastakin luettuna.
Kirja on mahtava.
Huomenna veturin kirjakauppaan, vai jokos on viimeinenkin kappale viety hyllyltä. Reetuu maailma rehellisin juntti. Pää savuten reetun stooria lukien, sitten valitsemaan taas uudestaan, oikeeta puoluekanta.
Suosittelen sulle. Olet yhtä viisas kun fanituksesi kohdekkin.
Mustalta valkoiselta on lopulta löytyvä totuus..Reetun yöpöydän laatikossa pikkupöksyineen piilee viimeinen totuus.
No joo nykyään on nuorisolla kaikenlaiset homo ihanteet joo hyväksyn täysin. Mutta olisi se jysäys 1970-luvun aluilla kun radiosta alkoi jysähtää, "että harva meistä on rautaa". Harva viihdetaiteilia niistä ajoista on pysynyt pinnalla. Että aika suppeeta ajatella näistä nykytähdistämme mitään viidenkymmenevuoden kuluttua yhtään mikään tähti
Nynyajan lauluntenijöissä ei ole enää mitään oma alkuperäistä. Mä lopetin levyjen ostelun sen jälkeen kun Myllykoski kuoli ja tiesin sen jälkeen ei tule enään koskaan kunnon tekstinikkaria, jotenkin siedettävään säveleen.
puoluekanta TAITAA olla kuollut sukupuuttoon, kun kaikki hyysää lapsia
Siis mistä löytää kunnon puolueen - ei mistään
Noi Juicen biisit voin sanoa tuli koluttua läpi aivan AAsta- Ööhön. 1975istuin alaikäisenä Baarissa litkimässä ensimmäisiä kaljojani ja levarista paasasi Juisen; Einarin polkupyörä. Minusta se aika,oli rautaa.
Eiks se Myllykoäski ollut kommunisti? Sen kanssa bändinsä kaveritkaan tulleet mielestään toimeen?
Outo taiteilija se oli. Teki mitä tykkäsi. Ja mitäköhän se meille kuuluu. Joku yhteys sen elämään tuli kun näin yhdessä dokkarissa sen ystävä piirin Hesassa. valmistumassa sen konserttiin kravatteja oikoen. Intissä täällä Kouvolassa tykkimiehenähän tää toinen Helsingin reukkadeiden sankari munkin kanssa aikoinaan heilui. Ei kyllä siitä oikein sotamieheksi ollut. Muistaakseni sai passituksen johonkin hiton Helsingin jalkakaartiin vartioimaan pääkaupungiamme vieraanvallan hyökkäyksiltä.
Siis suurin fani .
Ajat kulkevat. Niiden myötä vanhenemme ja kiellämme lähystyvän kuolemamme, j os se on vaan mitenkään verpaalisesti mahdollista.
Jos tota noin vaan tajuaa että yhdenkerran vaan täällä maanpäällä lyhyen ajan elää niun miksi sitä tänä myhyenä tovina, hetkenään itsestään niin helkkarin kovaa meteliä kannattaa pitää?
Niin ja lyhyenä. Korjaus kahteen sanaan.
Reetu pani tuuleen kirjassaan ja ryhtyy naisten housukauppiaaksi sitten joskus eläkepäivillään
Kerrankin fredrik saapasteli korskeana kaupungissa.
Tietääkö kukaan? Onko Fred-Eric itsensä ministerin retardi jälkeläinen?
Jos Reetu pääsi nussiin edestä ja takaa, sehän tekee yhteensä