Sanna haluaa kyberturvallisuusministeriön

Kyseiseltä kyberministeriltä on turha odottaa mitään kompetenssia asioissa, mutta pelkäänpä että kaikki virkamiehet ja muu henkilökunta valitaan jäsenkirjan ja kaveruuden perusteella.

https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/politiikka/sanna-marin-väläyttää-kyberasioiden-ministeriötä-suomeen-näin-laajat-vastaamo-toimet-etenevät/ar-BB1atMV5?ocid=msedgntp
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nimitysresepti on valmiina ja hyvin toiminut Kirsi Varhilan kohdalla.

Äänestä

Nuo asiathan kuuluvat liikenne- ja viestintäministeriölle. Sinne pätevää porukkaa nykyisten epäpätevien tilalle ko. hommia hoitamaan ja mahdollinen sisäinen uudelleen organisointi.

Ei mitään uusia ministeriöitä tms. tarvita muuta kuin demari Sannan mielessä, joka jatkuvasti haluaa paisuttaa julkista sektoria lisälainoilla ja miehittää uudet virat demareilla.

Äänestä
  • Aivan niin. Ja se porukka onkin sellainen joka keskittyy vain jäljittämään netistä n-sanan käyttäjiä, muuhun ei kyvyt riitä. Mutta saahan Sanna sillä työllistettyä muuramia kavereita lisää.

    Äänestä

Tulevan persuvaalivoiton kunniaksi ehdotan kyseistä ministeriötä johtamaan Kike Elomaan.

Äänestä

Kunnon tulipunakommunisti äärimmäisen vihreällä agendalla on Sannukan mielestä pätevin valinta.

Äänestä

Turha tällaisia kerhoja perustaa,nyky-hallitus hyvä esimerkki,Harakanko tietoliikenteestä pitäisi vastata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyseiseltä kyberministeriltä on turha odottaa mitään kompetenssia asioissa, mutta pelkäänpä että kaikki virkamiehet ja muu henkilökunta valitaan jäsenkirjan ja kaveruuden perusteella.

https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/politiikka/sanna-marin-väläyttää-kyberasioiden-ministeriötä-suomeen-näin-laajat-vastaamo-toimet-etenevät/ar-BB1atMV5?ocid=msedgntp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu