Poliisi on ampunut Etelä-Ranskan Avignonissa kuoliaaksi henkilön, joka yritti hyökätä ohikulkijoiden ja poliisien kimppuun käsiaseen kanssa
Kanavan mukaan tekijä olisi huutanut ”Allahu Akbar”. Lause on arabiaa ja tarkoittaa "Jumala on suuri".
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/43dac130-d8f6-4aa1-902b-9deaa5ff5229
Kanavan mukaan tekijä olisi huutanut ”Allahu Akbar”. Lause on arabiaa ja tarkoittaa "Jumala on suuri".
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/43dac130-d8f6-4aa1-902b-9deaa5ff5229
Vastaukset 10
Vanhimmat
Rakenteellinen rasismi ja muukalaisvastaisuus jäljet johtavat sylttytehtaalle eli persuihin
Tätä se mun unelmani tiesi
Kyseessä tämänpäivän kolmas yksittäistappaus.
Yksinäinen susi ja mielenterveys ongelmainen asialla.
ei liity mihinkään
-(s)Ylen huhupuhe toimisto tiedottaa.
Jokohan tänään telkkarissa on joku imaami selittämässä miten kyse ei ole aidosta islamista koska aito islam on rauhaa rakastava uskonto?
Mitä suosivat natsismia!
Nämä Ranskan iskut osoittavat kuinka yleistä pinnan alla lymyilevä radikaali islam on. Koululaisia ollut avustamassa puukkomiestä uhrin tunnistamisessa.
On vastakkainasettelun aika. Suvaitsevaisuus on sairaus, mentaalipuolen vamma.
Väärän profeetan päivä tänään. Siksi isku.
saksa ja raska liukastuu parhaillaan omaan kasaansa.
Allah ei ole sama kuin kristittyjen jumala vaan saatana. Kai tässä itsekin on alettava puukkoa tai ampuma-asetta kantamaan.