ja se on jo ottanut Suomen. Miksi sitä ei saa sanoa tällä palstalla?
Kuka sen sensuroi pois?
saksa on naton jäsen
14
69
Vastaukset
Varmaankin ylläpito itse sensuroi tuolaiset ketjut, koska ajatuksessa ei ole järjen hiventäkään.
- Anonyymi
Mutta se on totta. Saksa on vallannut Suomen. Kirjaimellisesti,
eikä ole ylläpidon asia kiistää totuutta.
Joka kauppa on täynnä made in germanyä ja saksa määrää täällä kaikesta. Anonyymi kirjoitti:
Mutta se on totta. Saksa on vallannut Suomen. Kirjaimellisesti,
eikä ole ylläpidon asia kiistää totuutta.
Joka kauppa on täynnä made in germanyä ja saksa määrää täällä kaikesta.Kuulostaa pahalta ongelmata, mutta ei Suomen ongelmalta.
- Anonyymi
EU on ylikirjoittanut Suomen perustuslain. Jopa petospykälä piti muuttaa, koska kansalaiset eivät äänestäneet asioista, joista olisi pitänyt.
Natosumu on sumua. - Anonyymi
Suomen valtion omaisuutta myydään koko ajan taustalla.
Koko Suomi - kaikkineen hajotetaan.
Kiittäkää saulia ja te nillitättet venäjää - Anonyymi
Ai Saksa muka on jo ottanut Suomen. Miksi sitten keskellä Helsinkiä seisoo helvetillinen SYNAGOOGA.
Kyllä nyt natsi näki unta.- Anonyymi
istu vaan housut kintuissa,
ehkä parempi niin.
Ojentelet sitten paperia kun sauli pyytää.
Pala kerrallaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
istu vaan housut kintuissa,
ehkä parempi niin.
Ojentelet sitten paperia kun sauli pyytää.
Pala kerrallaan.Sinulla ei ole kunnon argumenttejä ja sitäkin vähemmän niille perusteluja! Pelkkiä tokaisuja vailla järjen hiventä!
- Anonyymi
Ja Suomessa pyörii 100 000 venäläistä!!
- Anonyymi
Ja Suomessa pyörii 1 100 000 Turkin pakolaisleireiltä paenneita, Natosotia pakenevia pakolaisia.
- Anonyymi
"saksa on naton jäsen
Miksi sitä ei saa sanoa tällä palstalla?
Kuka sen sensuroi pois?"
Saksa oli enen Naton jäsen. Nyt on toisin.
Saksan edustusto otti yhteyttä ja kertoi että ovat eroamassa Natosta, ja vaativat että valheellinen uutinen natojäsenyydestä poistetaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3269101Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835638Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3335160SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden733602Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33042Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal602426Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42382Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72308- 1132276
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402173