Jopa 85% etätyöntekijöistä

tulee saamaan potkut hommistaan kun koronashow loppuu.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

riippuu, kuka tietää jos huomataa että
tässähä säästetää tsto kk vuokrat ku etäistetään..

Äänestä
  • Kun aloittaja tietää ja osaa enusraa noin hyvin hänellä on mahtava t ukevaisuus edessään

    Äänestä

Ei koske aloittajaa, kunhan vain olet mukana jollain TE-toimiston määräämällä etäkurssilla verkossa.

Äänestä
  • Ei muuten koskekkaan ..hahaaaa! Oma yritys kun on niin ei liikuta paskan vertaa työttömät!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei muuten koskekkaan ..hahaaaa! Oma yritys kun on niin ei liikuta paskan vertaa työttömät!

    Oma yritys jep jep ja toimialana kelan tukien hakeminen. Huutonaurua!

    Äänestä

Ja yritystuki juiksew.
Mitäny t it y äjiä suomessaon muka saavat veronsa t akisin kaikenlaisina y ukin aja avus y uksina.

Duunarit vaanmaksaa veroja muutloisii

Äänestä
  • Kyllä koronarajoitteet vievät myös pk-yrittäjät joko työttömyyskortistoon tai eläkkeelle iästä riippuen, ei ainoastaan etätyöntekijöitä.

    Äänestä

Näyttää vähän siltä että montaa pelottaa kun on oma perse liipasimella....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tulee saamaan potkut hommistaan kun koronashow loppuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu