Kuka oli ihmiskunnan historian pahin tyranni?

Itse veikkaisin Pol-Potia.
1147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pol-Pot joo varmaan on uudemman ajan hulluhallitsijoista kaikkein mielivaltaisin.

Mao sai sekoiluillaan aikaan tuhoa suurimmalle kansalle.

Jos kunnolla historiaan mennään, niin Timur Lenk ilmeisesti vastasi paljon Tsingis Kaania paremmin stereotypiaa kaiken polttavista, ryöstävistä ja raiskaavista ratsastavista raakalaisista.

Kai Belgian Kongon Leopoldkin tähän sakkiin pääsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itse veikkaisin Pol-Potia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu