Että korona saattaa olla nujerrettu juhannukseen mennessä? Kuka sen on hänelle kertonut? Mihin se perustuu? Eihän hän voi sitä millään tietää, minäkin voin sanoa, että korona saattaa olla nujerrettu helmikuun 15 pv mennessä.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3aa18f38-557f-4d9d-bd38-afa8421c5335
Ohjaillaanko tätä koronatouhua median kautta, eli jos koko media nyt vaiennettaisiin, häipyisikö koronakin?
Mistä ylilääkäri saa tuollaisen tiedon?
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Älä huoli, ei ole lääkärilläkään enää duunia kesäkuussa.
- Anonyymi
Etiäiset olivat kuulemma kuihkineet tämän tiedon hänelle.
- Anonyymi
Ehkä ylilääkäri on saanut tiedon STM:n kansliapäälliköltä, joka sentään on valtiotiet.maisteri ja SDP:jäsen.
Keväällä samaiselta maisterilta THL sai tiedon maskeista ja perui maskisuosituksen ja kaiken muunkin itsenäisen ajattelun.
Keväällä myös WHO:ta valtiot.maisteri opasti panemalla roskikseen sen urheilutilausuussuosituksen.
Valtiot. maisteri myös sensuroitti opetuselokuvan, koska siinä näkyi WHO:n suosittelemia maskeja.
Samainen valtiotiet.maisteri esti yksityisen koronatestauskapasiteetin käytön ja teetätti kaikki testit julkisen sektorin laboratorioissa vieden kapasiteettia syöpä- ym. potilaiden hoidosta.
Valtiotieteen maisteri johdolla Suomi jäi ainoana EU-maana pois EU:n yhteisestä maskitilauksesta. Maskeista tuli sitten pula.
Ylilääkäri on hallinnollisessa hommassa, joten hän tarvitsee puolueen tuen lisäksi STM:n lauluja, muutoin valtiotiet. maisteri voi otattaa jollain keksitylllä syyllä häneltä jopa lääkärioikeudet pois.- Anonyymi
Yhtä sekoilua, kansan pää pistetään ihan sekaisin mikä on varmasti tarkoituskin.
- Anonyymi
Kyllä, korona häipysi saman tein, kun media lopettaa pelottelun.
Koko korona on ollut uskomatonta kusetusta ja jatkuu rokotteeseen asti. - Anonyymi
Varmaan on saanut WHO:lta heidän kuulemaansa sisäpiiritietoa siitä, mihin mennessä operaation tavoitteet on saavutettu ja pandemia lopetetaan.
- Anonyymi
Omasta mielikuvituksestaan keksinyt tietonsa.
- Anonyymi
Hallituksemme tuo sinä päivänä terroristeja maahamme. Ihmisoikeussyistä sillä päivämäärällä on korona vaaraton.
- Anonyymi
Donald Trump tietää. Hän sanoi, että Kiina-virus on ohi pääsiäiseen mennessä. Kun hän sanoi sen tämän vuoden maaliskuussa, niin ilkeämielinen liberaalisuvakkilehditö tahallaan tulkitsi sen väärin että se olisi tarkoittanut tämän vuoden pääsiäistä.
Erehtymätön nero ja rehellisyyden perikuva Trump tarkoitti tietenkin vuoden 2022 pääsiäistä. Mikä teitä suvakkiviehervasemmistolaiskommunisteja vaivaa, kun tulkitsette rehellisen miehen sanoja noin väärin?! - Anonyymi
Otetaan käyttöön salainen ase eli maskien korvaaminen tartunnan estävillä FFP3- tai FFP2-suojaimilla.
Ökyilijät hakevat K-Raudasta FFP3:t hintaan 16,45e/3kpl
Tavikset Prismasta FFP2-paketin hintaan 8,50/10kpl
Jos nurkalla on verkkokauppa.com, saa FFP2:t hintaan 7,99e/10kpl
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763637Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301142
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1451072- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891