Rakkauden? Vai jäättekö yksin?
Uskotteko että voitte löytää
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
en usko että enää sitä kokemusta tulee omalle kohdalle, mutta joskus on niin käynyt ja hienoja muistoja jäänyt, vaikka suhteet päättyneetkin.
on jo tässä iässä todennäköistä, ettei löydy. varauduin kyllä siihen jo 20- vuotiaana ettei löydy, naisena täytyy olla tietynlainen että kelpaa, parisuhde on tavallaan palapelin rakentamista, etsimisenkin vaiheessa ja jos joku pala puuttuu tai olet erilainen on selkeästi vaikeampaa löytää.
Toki myönnettäkööt että onhan se joltain osin itsestäkin kiinni =)- Anonyymi
Kaikella on tarkoitus. Kävi miten kävi. Pääasia että muutoin on hyvä olla. ☺️
- Anonyymi
Yksin jääminenkin on mahdollista. Ainakin omalla kohdallani. Mun miehen logiikka ei ymmärrä naisen logiikkaa ilmeisesti? Itsekkyys vs. epäitsekkyys, kunnioituksen puute ja arvottomuuden kokeminen tuntunut niin arjelta jo vuosia. Olen varautunut jo yksinoloon, tuntuu enemmän todennäköiseltä kuin suhde ja ymmärrys yhdessä oloon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962129Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390