Kaikki tuntuu olevan kovin suhteellista. intialaislääkäri Laeek Khan osti 91000 € "aidon" Aladdinin taikalampun. Esittelytilaisuuskin oli ollut "lääkärille" uskottava ja sai häet vakuuttuneeksi siitä, että taikalamppu on aito. HALOO HUS,,,TÄÄLTÄ TULLAAN.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/bdb243ca-d752-4f67-842a-4ecc77e8f742
Täällä puhuttiin kaukoidän ihmisten korkeasta älykkyydestä
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sellainen kansa, jonka lapset uivat mätien ruumiiden seassa, koirat juosta jolkottavat ihmisen käsi tai jalka suussa pitkin kujia, naisia raiskataa enemän kuin missään muualla, kansa asuu hökkeleissä, kuolleisuus prosentti hipoo maailmanennätystä, taudit rehottavat, ei todellakaan ole älykkyydessä marinoitu.
- Anonyymi
Täsmälleen näin. Maassa, jossa älykkyys on korkea, uimarannat näyttävät tältä.
https://www.sttinfo.fi/data/images/00842/7b4e6f28-d6e3-41ec-81b6-1e2bbd84d09a-w_960.jpg
Eivät tältä.
https://www.google.com/url?sa=i&url=https://www.planetcustodian.com/over-50-scary-images-depicting-filth-of-varanasi-and-river-ganges-that-went-viral-in-china/8134/&psig=AOvVaw25XhvyGdZsqm4hseuqs7VH&ust=1604403917622000&source=images&cd=vfe&ved=0CAkQjhxqFwoTCJi2nL7k4-wCFQAAAAAdAAAAABBB
- Anonyymi
Kyllä kelpaa olla suomalainen.
https://www.is.fi/tiede/art-2000000774832.html- Anonyymi
Hieno tutkimus, hyvä muistutus.
- Anonyymi
Vanha
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanha
Mitä sitten?
- Anonyymi
Todella, älykkyys on suhteellsta.
Täällä suomessakin on henkilöitä, jotka ovat retkahtaneet Huhtasaaren, Purran, Meren, Tavion tai muiden humpuukimaakareiden lupauksin! Miksi ei sitten taikalamppuun, sillä se kuulostaa paljon järkevämmältä. Näissä puheissa kyse on aina keskiarvoista. Kuten jokainen tietysti tietää ja ymmärtää, hajontaa on paljon.
- Anonyymi
Mutta kun "lääkäri" menee tuollaiseen retkuun niin millaisella älykkys potentiaalilla joku maanviljelijä tai pakettiautonkuljettaja on varustettu? Sitä voi vain kauhulla miettiä.
Ikipersu.
- Anonyymi
Oma Irakkini on silti fiksu ja älykäs. Hän on freelancer koodari ja työskentelee kotona koneella muutaman tunnin päivässä. Ainoastaan tämä riittää maksamaan kaikki meidän laskut.
- Anonyymi
No johan oli taas päivän provo.
- Anonyymi
Ahneus. Luuletteko että se sokaisee vain intialaiset?
Täälläkin kansa kaataa rahaa peleihin joista eivät saa kuin tappiota vuodesta toiseen ja ostaa hurmiossa wincapitaa ja kryptoilmaa..- Anonyymi
Sinäkö pidät tuota aloituksen sankaria vain ahneena? Kyse on käsin kosketeltavasta typeryydestä ja tietämättömyydestä ja maailmankuvan kehittymättömyydestä. Rahapelit eivät kuulu mitenkään vertailuun. Amerikkalainen astronauttikin voi pelata rahapelejä.
- Anonyymi
Minä olen viihtynyt hyvin itseäni älykkäämmässä seurassa. Ehkä juuri siksi ystäväpiirini on pienehkö.
- Anonyymi
Sama täällä. Olen muuten itsekkin metsästänyt kyseistä lamppua kirppareilta. En ole onnistunut löytämään, vaikka olen hieroskellut satoja lamppuja. Nyt mulla on porttikielto kaikille kylän kirppareille.
- Anonyymi
Sivistystä ei löydä kuin euroopasta ja kanadasta sekä australiasta, uudesta seelannista sekä joistain osista USAta. Loput ovat kuin suoraan kauhuelokuvasta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216030- 292120
- 1771952
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101123Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997- 73987
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765