viimeisen Mannerheimristin - ritarin poismenoa?
Vai eikä sovi omaan ideologiaan kommentoida tuota?
Onko Marin, Ohisalo tai sivari-Haavisto kommentoinut
3
<50
Vastaukset
Twitteristä poimittua.
Marin: "Osanottoni omaisille ja läheisille. Lepää rauhassa 🇫🇮"
Ohisalo: "Viimeinen Mannerheim-ristin ritari Tuomas Gerdt on kuollut. Osanottoni ja voimaa läheisille. Kiitos Gerdtille työstä isänmaan puolesta. Tämä työ on mahdollistanut osaltaan Suomen vapauden ja avoimen yhteiskuntamme."
Halla-aho ei ole ehtinyt. Samalta päivältä löytyy kyllä twiittejä, kaksi viimeisintä:
"5/6 Tämä jälkeen media ja muu vasemmisto ryhtyvät taas haukkumaan minua rasistiksi, mikä on vähän outoa, kun niiden mielestä juuri nöyrryin ja irtisanouduin rasismista."
"6/6 Näin jatketaan seuraavaan haastatteluun asti, jossa taas kysytään, paheksunko rasismia, ja minä vastaan, että kyllä.
Sinuhe egyptiläisen sanoin: näin on aina ollut, ja näin on aina oleva."Pahoitteluni, tässä kaivattiinkin Haaviston kommentteja. Tänään on noita kommenttien peräänkuulutuksia tullut niin monta ja jokunen Halla-ahoakin koskien, että huolimattomuuttani katsoin väärin.
Myöskään Haavisto ei ole ehtinyt kommentoimaan.- Anonyymi
Nuo kolme ovat ministereitä, joten heiltä sopii odottaakin kommentteja tuosta. Mutta miksi Halla-ahon pitäisi ottaa asiaan kantaa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654170
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463939Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭343434Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162773Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342689En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142502Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102024IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm111163Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1451107- 80986