Reipasta meininkiä
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006772840.html
Ranska ei jää tuleen makaamaan
11
89
Vastaukset
- Anonyymi
Tres bien! Pääsiköhän jihadisteilta ja heidän yllyttäjiltään unohtumaan, että Ranska sattuu olemaan sotilasmahti joka pystyy kyllä kostamaan heidään aateveljilleen moninkertaisesti?
- Anonyymi
Asiallista. Yli 50 ali-ihmistä teurastettu kuin sairaat koirat. Näitä uutisia lisää. Toivottavasti näiden harventaminen alkaa pian myös Euroopassa.
- Anonyymi
Eurooppa Suomi mukaan lukien onkin AINA ollut euripidinen. Miksi kehitysmaalaisloiset kuvittelevat, että niillä on jokin rtardin ihmisoikeus rypeä arjalaisheimojen sivilisaatioilla ja hyvinvoinnilla? Ja vieläpä omia euripidi-arjalaisten kulttuurihistoriaa?!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eurooppa Suomi mukaan lukien onkin AINA ollut euripidinen. Miksi kehitysmaalaisloiset kuvittelevat, että niillä on jokin rtardin ihmisoikeus rypeä arjalaisheimojen sivilisaatioilla ja hyvinvoinnilla? Ja vieläpä omia euripidi-arjalaisten kulttuurihistoriaa?!
Ne kuvittelevat siksi kun niitä tuodaan yksityiskoneilla tänne ja onko päänleikkauskurssejakin. Ei kai semmoinen ensikertalaiselta onnistu.
- Anonyymi
Ranska ja tietysti Venäjä ovat Euroopan ainoat oikeat sotilasmahti, joten Macronin sanat eivät ole kevyttä jutustelua muslimien kannalta. Muslimit ovatkin saaneet härnätä eurooppalaisia liian pitkää mutta aina tulee lopulta se viimeinen pisara. Oliko opettajan teurastus se?
- Anonyymi
Eikö nyt pitäisi jo lopettaa tuo järjetön ja sinisilmäinen turvapaikkojen myöntäminen noille muslimeille ? Ketkä todella tarvitsevat sitä " Turvapaikkaa " Euroopassa ?
- Anonyymi
Ottaako Ranska maailmanpoliisin roolia kun trump pilasi usan roolin?
Populisteilta onnistu mikään. Miksi muuten populistit trumppi ja ja vaikka hallaaho on sotilaskarkureita?- Anonyymi
Miksi vihreät ovat aivan hiljaa, kun euroopan kaduilla jihadistit roiskuttavat verta. Mutta sotilaallinen isku jihadisteja vastaan kirvoittaa ulinaryöpyn? Kysymyksiä riittää.
- Anonyymi
Jihadisteille menolippu paratiisiin.
- Anonyymi
Kertoo Ranskan epätoivosta. Kun Ranskassa on terroristi-iskuja niin maali haetaan symbolisesti jostain malista. No jokainen kuollut muslimi on hyvä asia mutta iskut pitäisi keskittää Ranskassa lymyileviin paskaislamisteihin. Omat sotajoukot vaan kadulle haravoimaan kortteli kerrallaan. Ne paskat pitää savustaa koloistaan. Kaikenlainen sosiaalinen tuki pitää lopettaa musluilta ja ajaa ne niin totaaliseen talousahdinkoon, että ne lähtevät muualle saadakseen ruokaa. Halal lihakaupat pitää räjäyttää.
- Anonyymi
päätöntä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648