ja mielellään heti tänään. Älkää käyttäkö enää googlen palveluita, pyytäkää sitä lähtemään. Pyytäkää molempia lähtemään.
face ja google ulos Suomesta
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko jotenkin epäisänmaallinen kun tahdot Suomesta ulos työllistäviä yrityksiä.
Jokainen suomalainen käyttää jatkossakin Googlen hakukonetta, karttapalveluja, ilmaista sähköpostia ja monia muita hyviä ja ilmaisia palveluja.
Facebook on tietysti jo menneen ajan tekniikkaa ja palvelua, mutta siitä on tullut tärkeä yhteydenpitoväline keski-ikäisille naisille ja neitimäisille miehille (40 )
Kaiken kaikkiaan vetoomuksesi ei tule koskaan ottamaan tuulta alleen.
Eläköön Joe BinLaden, uusi USA presidentti.Ilmainen palvelu tarkoittaa vain sitä, että käyttäjä on kauppatavara. Eivät ne hyväntekeväisyyttä tee. Google on varmastikin suosituin hakukone, mutta ei tietenkään ainut, joten on liioiteltua väittää 'jokaisen suomalaisen' sitä käyttävän.
- Anonyymi
Kysynkin kommunistilta: miltä ryöstösaalis tuntuu?
biden ei voittanut vaaleja, kuten ei saulikaan ole Suomen pressa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysynkin kommunistilta: miltä ryöstösaalis tuntuu?
biden ei voittanut vaaleja, kuten ei saulikaan ole Suomen pressa.Varo. kommunistit vaanivat sinua ihan kaikkialla. Et voi käydä ulkona. Siellä on kommunisteja.
- Anonyymi
"Jokainen suomalainen käyttää jatkossakin Googlen hakukonetta, karttapalveluja, _ilmaista_ sähköpostia ja monia muita hyviä ja _ilmaisia_ palveluja."
Ilmaisia - mistä luulette sitä pinkkaa tehtävän - Sorosko maksaa, siinä ohessa kun maahantuloa järjestelee?
- Anonyymi
Jokaisen isänmaallisen tuleekin siirtyä käyttämään oikeahenkisiäja isänmaallisia korvaavia palveluita, eli Yandexia ja VK:ta.
- Anonyymi
voit lähteä venäjälle jos siltä tuntuu,
NYT OLLAAN SUOMESSA. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
voit lähteä venäjälle jos siltä tuntuu,
NYT OLLAAN SUOMESSA.Tiesin kyllä että sarkasmi ei kaikkiiin uppoa, mutta vau. Otan osaa.
- Anonyymi
google on oman alansa kommunisti
monopoli - Anonyymi
facebook on ostanut ja syönyt kilpailijansa pois markkinoilta
sen ylläpidon värilliset harjoittaa mielivaltaista
näkyvyyden estoa ja sensuuria - Anonyymi
face on Suomelle tuhoisampi kuin
venäjä ikinä - Anonyymi
pellepunikkien mielestä tää lienee hauskaa ja
koska draivi on siihen suuntaan
antaa mennä
Padot suki. - Anonyymi
google on sulkenut taas suomalaisia tilejä
vaikka sama sisältö olisi sallittua jossain toisessa maassa
Joko olette valmiita EU eroon? - Anonyymi
Youtubesta huomasin hiljenneen useamman isänmaallisen, rokotteesta varoittavan tms kanavan. Mikä taho Suomessa vainoaa isänmaallisia?
Pian Usan vaalien jälkeen huomasin tuollaista? Kiristyykö tilanne täälläkin kuten Usassa? - Anonyymi
Useimmille älypuhelinten omistajille haastatta ainakin ilman play kauppaa tulla toimeen.
Katotaan miten USA:n presidentin vaaleissa lopulta käy. Vaali tulos on kyseenalaistettu. - Anonyymi
DuckDuckGo
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä611725- 1231344
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1271270- 1401064
- 101907
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten339849Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82734Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55664Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50653Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j65625